Vládcem krajského přeboru jsou Doksy. Čtyři zápasy, čtyři výhry. U Máchova jezera stoupá fotbalová horečka! Na sobotním šlágru, kdy domácí přejeli 3:0 posílený Frýdlant, vytvořilo šest set diváků doslova ďábelskou kulisu.

Dvakrát se zápas přerušil kvůli třem naháčům a také kvůli dronu, který „hlídkoval“ nad hrací plochou.

„Atmosféra při zápase byla úžasná,“ řekl trenér Doks Michael Šimek.

„Kulisa neskutečná. Když naši kluci přišli, stáli s otevřenou pusou, protože před takovou návštěvou ještě nikdy nehráli. A taky kvalita fotbalu rostla díky povzbuzování diváků,“ uvedl vedoucí mužstva Frýdlantu Martin Budzel.

Doksy - Frýdlant 3:0 (0:0)

Poločas byl bez vážnějších šancí, ale vše rozhodla nekoncentrovanost Frýdlantských s nástupem do druhé půle. Dva góly v pěti minutách nalomily psychiku hostů, kteří nakonec ještě jednou inkasovali. Přesto byl jejich výkon dobrý, ale na kvalitní domácí nestačil.

„Vítězná šňůra nás v domácích zápasech troch svazuje. V druhé půli jsme přeskupily řady, dali jsme dva góly a pak už se hrálo podle našich not,“ prohlásil kouč vítězů Šimek.

„Doksy jsou zatím asi nejlepší mužstvo soutěže,“ uznale dodal hostující trenér Martin Tauš.

Branky: 46. Kouba, 50. Finklár z pen., 79. Šimon. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 1:4. Diváků: 600.
Doksy: Kotyk - M. Šimon, Finklár, Kulha, J. Šimon (84. Plachý) - Kukla (77. Brodský), Picek, Kopecký, Kouba (88. Martin Vaňátko) - Burian, Polívka (46. Michal Vaňátko). Trenér: M. Šimek.

Další výsledky krajského přeboru:

Česká Lípa – Hrádek 1:1 (1:0)
Branky: 37. Kaňkovský – 78. Švejkovský. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 4:2. Diváků: 120.

Rovensko – Nový Bor 1:4 (0:2)
Branky: 70. Krejčík – 44., 86. a 88. Havel, 6. Částek. Rozhodčí: Havel. Diváků: 160.

Chrastava – Železný Brod 1:1 (1:1)
Branky: 15. Mareček – 1. Vanc. Rozhodčí: Zlatník, ŽK: 3:3. Diváků: 120.

Bílý Kostel – Sedmihorky 2:4 (1:3)
Branky: 25. Jaroslav Vacek, 65. Jan Ďuriš – 35. a 72. Špína, 11. Ložek, 40. Marek. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 3:4, ČK: 95. F. Ulrich (BK). Diváků: 75.

Skalice – Višňová 5:1 (2:0)
Branky: 11. Coufal, 43. Demke, 61. Stejskal, 71. Rydval, 81. Paštika – 54. Kepr. Rozhodčí: Marek, ŽK: 0:1. Diváků: 150.