K domácím utkáním nenastupovala Lokomotiva v Plynárenské ulici, jejich dočasným domovem se stal tři kilometry vzdálený Městský stadion, kde má zázemí Arsenal Česká Lípa. Důvodem byl nedostatek vody pro udržení kvalitního trávníku. „Největším naším problémem je nedostatek vody pro zavlažování hřiště,“ sdělil předseda klubu Jan Kubišta v květnu.

Jako první byl proveden osmdesát metrů hluboký vrt, který však dopadl špatně. Vody pro potřeby fotbalového klubu nebyl dostatek. Počátkem května letošního roku byl proveden druhý vrt, tentokrát však nižší. Ve třiceti metrech pod povrchem byla zjištěna přítomnost většího množství podzemní vody. „Vrt dopadl dobře, zjistilo se, že vody je dostatečné množství a stačí na zalévání hlavního hřiště,“ odhalil výsledek druhého pokusu Jan Kubišta.

Rudolf Věchet a jeho synové.
Rudolf Věchet hrál fotbal v Německu, se svými syny i s legendárním Panenkou

Díky kladnému výsledku vrtu mohly prakticky ihned začít další práce ve sportovním areálu v Plynárenské ulici. „V současné době probíhá regenerace hlavního hřiště, proběhlo zapískování, nejen u branek jsme zaseli trávu,“ poodhalil detaily předseda fotbalového klubu TJ Lokomotiva Česká Lípa. Proměnou projde kromě samotného trávníku a hřiště také zázemí pro diváky a fanoušky. Stará tribunu byla odstraněna a na jejím místě vyroste nová, modernější a hlavně zastřešená tribuna. Díky této změně budou fanoušci chránění před nepříznivým počasím.

V areálu v Plynárenské ulici jsou dvě fotbalová hřiště. Malé patří Lokomotivě a velké provozuje Sport Česká Lípa. Pokud práce půjdou podle plánu, měly by se všechny kategorie Lokomotivy do areálu vrátit. „Naposledy před dvěma lety hrály všechny naše týmy na Lokomotivě. Poté A-tým, B-tým i dorost hrál jinde. Zde své zápasy odehráli jen žáci a přípravka,“ připomněl Kubišta.

CHYSTAJÍ OSLAVU

Fotbalový klub Lokomotiva Česká Lípa vznikl po druhé světové válce. V roce 1951 se klub stal stal přeborníkem kraje a rozdělil se na dva. Spartak a Lokomotivu Česká Lípa. Oba kluby hrály své zápasy na stadionu u nádraží, kde Lokomotiva působí i dnes. Příští rok bude Lokotka slavit 70 let od svého vzniku. Vedení klubu plánuje k tomuto jubileu celou řadu akcí. „Máme už připravený nějaký koncept, jak bychom chtěli oslavy pojmout. Plánujeme turnaje, zápasy a chceme také zapojit bývalé členy oddílu, tedy starou gardu,“ nastínil Jan Kubišta, který ovšem detailnější informace nepřidal. Jedno je však jasné už nyní. Rok 2021 se z pohledu fotbalistů Lokomotivy ponese ve znamení oslav a vzpomínek za založení sportovního klubu.