Fotbalisté od Lužické Nisy pro mistrovské body do Doks zpravidla nejezdí. Naposledy si Hrádečtí odvezli bod za remízu 1:1 v květnu 2014. Při prvním setkání v nové sezoně krajského přeboru uspěly znovu domácí Doksy, které zvítězily 2:0.

„Dnes se oboustranně málo střílelo. V první půli hosté překvapili tvrdou a důraznou hrou, hlavně zkušení hráči kolem Holečka. V minulém zápase nám tam všechno spadlo a dnes jsme to tam nemohli dostat, ale šli jsme si za tím a nakonec se to povedlo. Zápas nebyl tak jednoduchý, a to, že jsme zvítězili, to nás povzbudí do dalších bojů,“ řekl trenér vítězných Doks Michael Šimek.

Doksy - Hrádek nad Nisou 2:0 (1:0)

Jeho tým zápas rozhodl ve druhé půli. Dokský tlak s přibývajícím časem gradoval a v 76. minutě z něj pramenila vedoucí branka. Standardka z pravé strany a gól pro fotbalové gurmány. Z malého vápna střílel Ondřej Picek do břevna a míč se odrazil těsně za brankovou čáru. V následující minutě nestačil David Holeček ubránit Mirka Kuklu, jenž pálil z pěti metrů hlavou a koníčkem překonal padajícího gólmana Jakuba Dlaska 2:0. Domácí si výsledek už pohlídali.

„My jsme věděli o síle soupeře, a tak jsme se připravovali na to, že budeme hrát z hlubokého bloku a hrát na brejky, což vyneslo situace, které volaly po gólu, ale špatně jsme je řešili. V druhé půli domácí vyvinuli ještě větší tlak. Mají zkušenější mužstvo a my tady máme mladé hráče, méně zkušené. A také nás také podržel gólman Dlask. Můžu jen pogratulovat soupeři k výhře,“ konstatoval trenér Hrádku Pavel Nývlt.

Zatímco Slovan Hrádek je po dvou kolech bez bodu, Doksy ještě neztratily. V týmu od Máchova jezera se sešla po několika letech, v rámci možností, téměř exaktní sestava. Je těžké a předčasné odhadnout budoucí vývoj, ale proč by Doksy letos nemohly hrát v krajském přeboru o příčky nejvyšší?

Branky: 6. Picek, 77. Kukla. Rozhodčí: Dujsík Trejbal, Nešněra. ŽK: 1:2. Diváků: 200.

Vladimír Černý