Jenže výsledek neplatí, domácí nasadili na hřiště nejmenovaného mladého hráče, který není v Mimoni registrován. Pertoltice si tak po zápase stěžovaly a výsledek se změnil.Mimoň B prohrála 0:3 kontumačně, navíc vyfasovala poměrně tučnou pokutu ve výši osmi tisíc.

„Jasně, udělali jsme chybu, to přiznáváme. Ale osm tisíc pokuty? To zaskočilo nejenom nás. Minulý rok se tohle stalo v okresní soutěži Novinám, kde nastoupil na černo dospělý fotbalista. Tehdy Noviny dostaly pouze tisíc korun pokuty,“ kroutil hlavou Jan Sutr, předseda fotbalového klubu v Mimoni.

Dubnice - Kunratice 0:3.
PODÍVEJTE SE: Okresní soutěže odstartovaly. Kanonády Sosnové, Svoru a Jestřebí

Domácí prohrávali v poločase 0:2, museli střídat kvůli zranění. A tak šel na hřiště mladší hráč v roli „černocha.“ „Mimoň udělala chybu a musí za ní pykat. Tak to prostě je, více se k tomu nebudeme vyjadřovat. Věřím, že naše dobré vztahy budou pokračovat,“ Michal Hanl, předseda FK Pertoltice.

Oba kluby se netají tím, že mezi sebou mají dobré vztahy. A oba věří, že se na tom nic nezmění.

„V našem béčku chceme rozehrát naše mladé hráče. Takže nastoupili starší žáci a dorostenci. Mě už před zápasem překvapilo, že nám rozhodčí Zbyněk Poppr ze sestavy vyškrtal čtyři hráče. Že jsou moc mladí. Rovnou jsem mu řekl, že tedy béčko můžu odhlásit, že to nebudeme mít s kým hrát. Pak jsem si vše ještě ověřoval v Praze na svazu a prý hrát můžou,“ pokrčil Sutr rameny.

„Ale jinak to Zbyňda chtěl urovnat, za to mu patří dík. Já spíše nechápu naší komisi, která nám udělila tak tvrdý trest. Nevím, hrajeme tady nejnižší soutěž, rozhodně nemáme postupové ambice. Přemýšlím, že se proti trestu odvoláme,“ zdůraznil předseda Mimoně.

Dorostenci Arsenalu Česká Lípa (U19) porazili Teplice 3:1.
PODÍVEJTE SE: Starší dorost Arsenalu získal cenný teplický skalp

Jak celou věc viděl hlavní rozhodčí utkání Zbyněk Poppr? „Hosté v rámci druhého poločasu zjistili, že tam asi hraje někdo na černo. Po zápase si vyžádali kontrolu, dle soutěžního řádu to mohou oznámit. Mimoň měla hráče dovést k identifikace. Jenže ten hráč tam nebyl. Domácí se ale přiznali. Celá záležitost se předala k posouzení sportovně-technické komisi a dále pak disciplinární komisi. Ta pak vynesla tresty. Pokutu dostal klub jako takový, potrestán byl také vedoucí Mimoně B,“ sdělil Deníku Poppr.

Trest pro samotného hráče nepřišel. V konečném důsledku ani nemohl. „Toho hráče jsme nemohli identifikovat, jelikož nikdo nepředložil fotku. Pertoltice nejprve měly údajně fotku na mobilu, ale byla prý nekvalitní, takže se to dál neřešilo,“ dodal.

Z celé situace byl pořádně vytočený Martin Válek, kapitán Mimoně B. „Hostům asi vadilo, že náš mladý tým po přestávce srovnal. Dokonce jsme mohli vyhrát. Pertoltice se můžou připravit na to, že až k nim pojedeme na odvetu, tak si nabereme kluky z A týmů a dáme jim bůra,“ nebral si servítky.

„Nejvíce mě mrzí postoj Pertoltic. Vůbec nekoukaly na to, že mohly tomu klukovi ublížit. Na můj tým jsem naopak moc hrdý,“ uzavřel vše Válek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...