Ke kuriózní situaci došlo v 19. minutě, když "Klofis" z hranice šestnáctky rozehrál míč ze země, přičemž dlouhý nákop skončil po odskoku v síti za překvapeným hostujícím gólmanem Tadeášem Javůrkem.

Vstřelil jste někdy podobný gól přímo ze hry? Byl to záměr nebo náhoda?
Podobny gól jsem nikdy v životě nedal. Ani ve snu by mě nenapadlo, že na takovou dálku to vůbec je možné. Záměr to určitě nebyl, i když mi správce stadionu říkal, že před zápasem a i v poločase se trávník bude kropit a ať si dam pozor, že to bude klouzat.

Z pokutového kopu jste však gól již vstřelil, že?
Z penalty jsem skóroval jako hráč i jako brankář. Ale cely život tvrdím, že penalta se dá jen špatně kopnout a ne dobře chytit.

Co na kuriózní gól to říkali spoluhráči?
Jak kteří. Nejsem totiž u všech až tak oblíbený pro moje prožívání zápasu, řvaní a dirigování (smích). Ale myslím si, že z branky byli víc než já určitě nadšeni dobrušští fanoušci a spoluhráči. A to z jednoho prostého důvodu: já jsem svůj gól vůbec neviděl. Po dlouhém nákopu na Jirku Kořínka, který svým obvyklým gestem hlavy mi dal najevo: Gigi kopej, půjdu si pro něj, jsem se otočil ke své brance a šel se napít. Najednou slyším ovace diváků a gratulace spoluhráčů, ani jsem tomu nemohl uvěřit.

Kolik zaplatíte do kasy?
Do kasy asi nezaplatím nic, protože fotbal mě neživí a nevydělávám si nohama, abych si mohl dovolit vyhazovat peníze za pokuty.

V utkání jste kromě gólu předvedl několik dobrých zákroků a přispěl tak k zisku třech bodů. Jak hodnotíte zápas s Vysokou?
Byly tam situace, které se mně podařilo zneškodnit, ale proto tam přeci jsem. Snažím se spoluhráčům pomoci jak na lajně v kase, tak se čtením hry a sbírání dlouhých balonů za obranu. Popravdě, do poslední vteřiny jsem ani nevěděl, že budu chytat, protože jsem nestihl ani středeční trénink, a to trenéru Killarovi dost vadí. Když jsme slyšel své jméno, tak mně naskočila husí kůže.

Co si budeme povídat, každý gólman chce vždy chytat. A když víte, že hostíte Vysokou, kterou zdobí skvěla kombinační hra s úžasnými standardkami a neskutečným Dědkem Vojtou Bělkou, tak se na zápas těšíte a víte, ze se nebudete nudit. Podle mého jsme odehráli dosud nejlepší utkání, všichni poctivě plnili pokyny trenéra. Od neúnavného bojovníka Krahulce, špílmachra Mikušíka až po střelce Kořínka.

Po úspěšném penaltovém rozstřelu v Sobotce jste získali tři body s favorizovanou Vysokou. Vstup do sezony vám jako nováčkovi vyšel nadmíru dobře…
Penalty v Sobotce nám vyšly. Doma s Vysokou tři body čekal málokdo. Ale když chcete postoupit do divize, musíte doma porážet všechny… (smích)

Nyní vás čeká cesta do Nového Bydžova. Co by mělo platit na dalšího z aspirantů na nejvyšší příčky?
Myslím, že Bydžov nebude o nic jednodušší soupeř než Vysoká. Bohužel mi tento zápas unikne, protože budu na dovolené. Věřím klukům, že vyhrají a potvrdí formu. Na dálku jim budu držet palce.