Utkání s Fastavem mělo původně proběhnout na konci ledna, ovšem zlínští fotbalisté byli uvedeni do karantény, a proto byla partie odložena.

Ševci odehráli v novém kalendářním roce jen tři zápasy, v nichž si připsali pokaždé po jednom bodu. Dosud poslední remízu uhráli na hřišti Brna. Zlín se v tabulce nachází na 13. místě, kde má k dispozici 19 bodů. Nutno však dodat, že má dvě odložená utkání k dobru.

Slovan o víkendu rovněž plichtil 0:0 s Českými Budějovicemi. Liberci patří aktuálně pátá pozice se ziskem 29 bodů.

V historii samostatné české nejvyšší soutěže odehráli Severočeši se Zlínem už 30 zápasů, z nichž dvanáctkrát vyhráli, devětkrát remizovali a devětkrát prohráli.

Zajímavostí je, že dres Zlína momentálně obléká záložník Roman Potočný, který je v Baťově městě na hostování z Baníku Ostrava. V Liberci tento hráč zanechal opravdu nesmazatelnou stopu.

Duel FC Slovan Liberec – FC Fastav Zlín začíná ve středu 17. února od 14 hodin. Hlavním rozhodčím tohoto mače bude Ondřej Berka, kterému budou s praporkem asistovat Tomáš Mokrusch a Dan Vodrážka. Čtvrtým sudím bude Lukáš Raplík. Videorozhodčím bude Pavel Orel, jehož pravou rukou bude Jaroslav Kubr. Stream bude k dispozici na programu O2 TV Fotbal.