Hrát fotbal v lednu nebo v únoru se letos ukázalo jako nešťastné řešení, ovšem termínová listina je neúprosná. Nezbývá než se přizpůsobit současným klimatickým podmínkám a jinak tento sport patřící i na letní olympijské hry provozovat i v několikastupňových mrazech a na sněhu.

Kvůli hrozící nízké teplotě byl začátek několika zápasů posunut na brzké odpoledne. Pod Ještědem, kde bývá zima opravdu krutá, se odehraje souboj severu proti jihu. Slovan se totiž střetne s Českými Budějovicemi. Dynamo se může pochlubit aktuální dobrou formou, protože v posledních pěti zápasech čtyřikrát vyhrálo a jednou remizovalo.

Dosud poslední nezdar zaznamenalo před Vánocemi v Jablonci. V tabulce patří Budějovicím sympatická šestá pozice, přičemž jen kvůli horšímu skóre jsou za Libercem. Ani Slovan si momentálně nevede vůbec špatně. V minulých sedmi utkáních zvítězil čtyřikrát, přidal dvě remízy a prohrál jen v Ostravě.

Ve čtvrtek navíc dokázal postoupit přes Viktorii Žižkov do další fáze domácího poháru MOL Cupu. Liberec je v tabulce na pátém místě se ziskem 28 bodů.

Duel FC Slovan Liberec – SK Dynamo České Budějovice začíná v neděli 14. února od 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude Pavel Orel, kterému budou asistovat Radim Dresler a Zdeněk Vaňkát. Videorozhodčím bude Tomáš Klíma.

Jablonec čeká daleký výjezd až do Ostravy. Svěřenci trenéra Petra Rady odehráli poslední mistrovské utkání na konci ledna, kdy prohráli na Slavii 0:3, protože další střetnutí se Slováckem bylo kvůli nezpůsobilému terénu odloženo na 24. února. Navíc hráči nehráli ani domácí pohár.

Severočeši zaujímají v tabulce třetí příčku s 35 body. Baníku se v současné době moc nedaří. V předchozích dvou případech vyšel střelecky naprázdno, když podlehl Plzni 0:2 a Českým Budějovicím 0:1. Některá média přinesla informaci, že zástupci klubu kontaktovali trenéra Pavla Vrbu, který však nakonec zakotvil na Letné.

Ostrava se v tabulce propadla až na 10. místo, kde má 26 bodů. Před koncem přestupového období opustil tým ofenzivní záložník Roman Potočný, který odešel na hostování do Zlína. Do druholigového Třince pak přešel také na hostování útočník Muhamed Tijani.

Duel FC Baník Ostrava – FK Jablonec je na programu v neděli 14. února od 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude Ondřej Berka, s praporky mu budou pomáhat Radek Kotík a Jaroslav Kubr. Videorozhodčím bude Ondřej Lerch.