Jak se těšíte na novou sezonu Bundesligy?
Těším se opravdu moc, je to vlastně už moje čtvrtá bundesligová sezona. Nějaké zkušenosti jsem již nasbíral, každopádně zápasy v soutěži jsou stejně vždycky jiné. Soupeři i my pořád měníme kádr, takže neustále je to vlastně něco nového. Těším se ale hrozně, uvidíme, jak se vše bude vyvíjet.

Změnil se kádr Hoffenheimu hodně?
Odešli důležití hráči, například Mark Uth, potom také Serge Gnabry, který se vrátil do Bayernu Mnichov, takže je možné, že proti nám teď nastoupí. Na druhou stranu ale také přišli noví kluci – Ishak Belfodil z Brém nebo Leonardo Bittencourt z Kolína, to jsou výborné posily. Oba rovněž výborně zapadli do týmu, takže i když se kádr změnil, tak si troufám říct, že se změnil k lepšímu a výkonnostní posun jde vidět.

S kým si vůbec nejvíce rozumíte v kabině?
Řekl bych, že víceméně se všemi, kdybych však měl vybrat jedno jméno, tak by to byl Florian Grillitsch.

Špičkujete se v Německu i s dalšími českými reprezentanty, například s Jiřím Pavlenkou (brankářem Brém)?
Ne, to my vůbec neděláme. Spíše si navzájem přejeme úspěchy a aby se nám dařilo.

Favorit ligy? Opět Bayern

Start do ligy budete mít hodně ostrý. Je lepší na Bayernu začínat, než ho potkat rozjetý uprostřed sezony?
Těžší soupeř než Bayern v Bundeslize určitě není a myslím si, že je jedno, jestli ho chytneme první kolo, desáté nebo patnácté. S Bayernem stejně musíte dvakrát v sezoně hrát. Teď mají nového trenéra (Nika Kovače), takže by se tam třeba nějaká skulinka, nějaká nesehranost mohla projevit, ale to ukáže až samotný zápas. Bude to každopádně hodně těžké.

Bude tedy Bayern opět největším favoritem Bundesligy? Kdo by mu mohl konkurovat?
Bayern určitě bude velkým favoritem ligy a kandidátem na titul, je jím každý rok. Doufám, že se nám někomu podaří ho trošku více potrápit, aby ho nezískal pět kol před koncem, ale aby se o něj strachoval až do poslední chvíle, případně o něj dokonce přišel. Za to bych byl hodně rád.

V Německu jsou kluby, které mu budou chtít šlapat na paty, a my jsme mezi nimi. Nechceme samozřejmě volat do světa, že budeme hrát o titul, ale ambice jsou i tak velké. Půjdeme od zápasu k zápasu a když budeme vyhrávat, proč se o tom potom nepobavit? Teď nás ale čeká první kolo, uvidíme, jak se pak celá sezona bude vyvíjet. Není to ale jen o střetnutí na Bayernu.

Hoffenheimu se ale na Bayern daří. Prozradíte recept, jak mnichovského giganta zaskočit?
Neřekl bych zase, že se nám na ně daří, výsledky jsme uhrávali spíš doma. Dvakrát jsme je porazili, jednou jsme uhráli remízu i v Allianz Areně, jinak jsme tam ale vždycky prohráli, takže bych neřekl, že na ně umíme, ačkoli takovou bilanci asi nikdo další nemá. Na to se ale nechceme koukat, co bylo, bylo.

Každý musí mít velké cíle

Ani ne před týdnem jste v pohárovém utkání rozdrtili Kaiserslautern 6:1, přičemž vy jste se trefil také. Co vám to ukázalo?
Že máme kvalitní tým. Máme propracovaný systém hry, kde každý ví, co má dělat. Byl to ovšem zápas "pouze" s třetiligovým soupeřem, až další duely nám ukážou, jak na tom doopravdy jsme.

Konečně jste se dočkal i vysněné Ligy mistrů. Jak se na ni těšíte a co očekáváte?
Těším se hodně, vlastně nejen já, ale celý Hoffenheim, vždyť se tady Liga mistrů bude hrát poprvé v historii klubu. Očekávám kvalitní zápasy a hlavně kvalitní soupeře. Jelikož jsme ve čtvrtém koši, potkají nás tři výborné celky. Asi si nelze úplně vybírat, koho bychom chtěli a koho ne, uvidíme, jaké protivníky nám přidělí los a pak si to budeme chtít užít. Máme ambice, takže se určitě budeme chtít poprat o postup ze skupiny. Každý si musí dávat velké cíle – my nejsme výjimkou.

Na co si Hoffenheim v Lize mistrů troufá?
V Lize mistrů si troufáme na to, že všechny soupeře potrápíme. Uvidíme, co z toho vyjde, jestli dobrý výsledek a udržení se přes zimu v pohárech, je těžké to dopředu odhadovat.