Ve středečním podvečeru si českolipský Arsenal zahrál v Neueibau s účastníkem šesté německé soutěže FC Neugersdorf v rámci letní přípravy, když trenér Pavel Hradiský opět zkoušel hráče, kteří jsou v Lípě na zkušenou. Zatím se, dle svých slov, nechce o nikom zmiňovat, i když u některých má zřejmě jasno, ale jak říká, ještě mají všichni šanci.

FC Neugersdorf – Arsenal Česká Lípa 2:2 (1:1)

Za pěkného počasí a v pěkném areálu s kvalitním trávníkem se odehrálo zajímavé utkání. Českolipští byli lepším týmem, ale dvěma hrubými chybami se připravili o vítězství.

Trenér Hradiský k tomu řekl: „ Opět jsme kombinovali sestavu jak v prvním, tak i ve druhém poločase. Co se týče výsledku, dostali jsme dva zbytečné góly po našich hrubých chybách, ať to bylo po nedorozumění Podolského s gólmanem Dvořákem nebo po uklouznutí Půlpána. Vpředu jsme si nějaké šance vytvořili, jenže neproměnili je. Musíme zapracovat na stabilizaci obrany jako na jaře a vpředu zlepšit proměňování šancí.“

V prvních minutách utkání se hrálo převážně o střed pole, nikdo nechtěl udělat chybu. První vážnější šanci si vytvořil Arsenal, když si Breite narazil míč s Bandou a poté nebezpečně vystřelil těsně vedle pravé tyče.

Zato domácí využili první chybu českolipských hráčů. Podolský chtěl odkopnout míč, gólman Dvořák si zakřičel, a tak mu jej přenechal, ten na míč nedosáhl, a tak se do gólové šance dostal Tomas, který s přehledem poslal míč do prázdné branky – 1:0. Vyrovnání zařídil o osm minut později Opočenský střelou ze dvaceti metrů – 1:1.

Poté musel řešit nebezpečnou akci před vlastní brankou Dvořák, když se po Uhligově centru za obranu hostí dostal Hantschel a gólman mu sebral míč z nohy. V závěru první půle si Lípa vytvořila dvě šance, jenže gól z nich nepadl.

Do druhého poločasu poslal českolipský trenér sedm nových hráčů. Z prvních patnácti minut stojí za zmínku Vítova šance – Kubeš zatáhl míč po pravé straně a přihrál do vápna Vítovi, který však branku netrefil. Pak přišla chyba ze strany Půlpána, který po nepřesné přihrávce uklouzl, čehož využil domácí Eliáš k úniku a následné střele mezi tyče Chadrabovy branky – 2:1.

V následných minutách mohl skóre srovnat Vít, jenže domácí gólman Zelenka jeho střelu pod břevno vytáhl na rohový kop. Vyrovnal až v 59. minutě Věchet, který zužitkoval centr na hranici vápna umístěním střelou mezi tyče – 2:2.

V té době byla Lípa lepším mužstvem, hlavně hrozila po pravé straně přes dobře hrajícího Kubeše, který několikrát nacentroval míč před branku, jenže Věchet, Banda ani Podolský nedokázali míč dostat za záda domácího gólmana. V závěru utkání si domácí vytvořili dvě nebezpečné šance, nejprve Hentschel netrefil míč po centru na malé vápno dle svých představ a poté zahrozil z dvaceti metrů Eliáš. Utkání nakonec skončilo zaslouženou remízou.

Branky: 15. Tomas, 50. Eliáš – 23. Opočenský, 59. Věchet.

Sestava Arsenalu: Dvořák (46. Chadraba) – Novotný (46. Picek), Podolský (46. Vrabec), Řehák, Šafář (46. Půlpán) – Opočenský, Pour (46. Kubeš), Vít, Breite – Banda, Osumanu (46. Věchet).