I. B třída: Tři body slaví Dubice, Bukovany a Loko Č. Lípa

Liberecký kraj - Nejnižší krajská soutěž měla na programu 21. kolo. Dubice si poradila s Hrádkem, Studánka si odvezla ze Splavů všechny tři body a Dubá v tabulce I. B třídy klesá

4.5.2011

V rámci I. B třídy se hrálo okresní derby mezi Loko Česká Lípa a Stráží pod Ralskem. Z výhry se radovali domácí. Peták se Šindelářem sledují souboj Věcheta s Diartem.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Dubice – Hrádek B
2:0 (1:0)

Hráče Dubice v jejich náporu s Hrádkem B přibrzdilo Podrazilovo vyloučení již v 7. min., kdy nesmyslně poslal svého protihráče k zemi. Hosté se z přesilovky neradovali dlouho, neboť v 15. min. zastavil jeden z obránců unikajícího Bártu nedovoleně a i on uviděl ČK. Domácí nemohli najít dlouho svůj herní rytmus, hosté dobře bránili a do vyložených šancí Dubici nepouštěli. Až v 24. min. Ráliš přesně vysunul mezi obranu Kulhu a ten poslal míč přesně k tyči - 1:0.

Ve druhém poločase se domácí zaměřili na důraznou obranu. Hosté měli míč častěji na svých kopačkách, vytvořili si i brankové šance, ale gólman Pětioký byl vždy na místě. Sedm minut před koncem si Ráliš narazil míč s Bártou, šel sám na branku a nádherným obloučkem ála Karel Poborský, přeloboval hostujícího brankáře - 2:0.

Rozhodčí: Hanyk. Branky: Kulha, Ráliš. ČK: 1:1.
Sestava Dubice: Pětioký - Podrazil - Proch, Škach, (Demeter) Třešňák - Kulha, Hájek, Ráliš, Černý (Kovački) - Bárta, Dutka (Balog). Trenér Zd. Pětioký.

St. Splavy – Kr. Studánka
1:4 (0:2)

Téměř celý první poločas se hrálo ve St. Splavech za deště a krupobití. Favorit ze Studánky šel před poločasem do dvoubrankového vedení, domácí měli jednu tutovku, avšak gólman Vrábel se vytáhl.

Ve II. poločase se hra vyrovnala, jenže i přesto hosté své vedení zvýšili zásluhou T. Hájka. Po hodině snížil nechytatelnou střelou Pergl a tento gól domácí povzbudil. Vytvořili si převahu, chvílemi byli jasně lepší, ovšem v koncovce se trápili. V posledních minutách utkání vzplály na hřišti i mimo něj emoce, nicméně čtvrtému gólu ve své síti Splavští nezabránili, neboť samostaný únik proměnil Grepl.

Branky: 62. Pergl - 33. a 92. Grepl, 35. Toman, 55. T. Hájek. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 1:0. Diváků: 50.
Sestava St. Splavů: Halgaš – Vidner, Šimon, Habel, Treutner, Sameš, Miler, Machač, Rejzek, Pergl, Chlumecký (Jelínek).

Bukovany - Habartice
1:0 (0:0)

Průměrný zápas přinesl oboustranně špatnou hru, navíc se hrálo na velmi špatném terénu. Habartice jako vždy doplácely na špatnou koncovku při několika svých šancích. Sice za stavu 0:0 vstřelil Lakomý gól, ale ten padl z ofsajdu.

Pak přišla osudná 53. minuta, kdy po nedůrazném odkopu Židuliaka chtěl uklidit do bezpečí balon Z. Čumpl, ale místo někam do lesů napálil míč do vlastní brány. V dalším průběhu byl Huňka dvakrát sám před brankářem, jenže střelecky zklamal, stejně jako Milan Zimák, který neusměrnil míč do prázdné brány.

Branka: 53. vlastní. Rozhodčí: Miklovič, ŽK: 0:2. Diváků: 50.

Rynoltice - Dubá
3:1 (1:1)

Domácí hráli poločas proti silnému větru, takže hra byla nesourodá a plná nepřesností. Přesto v 5. minutě střílel z trestného kopu Jaroslav Vacek a Tomáš Vacek hlavou míč škrtnul do sítě. Hostům pomáhal vítr, proto s jeho pomocí měli víc ze hry. V 17. měli šanci hlavou po rohu a pak ještě dvě podobné situace. Nic nevytěžili, ale dvě minuty před půlí trestal jejich Kamarád nedorozumění obránce s brankářem na 1:1.

Domácí se těšili po změně stran na pomoc větru, ale ten ustal. Hosté v 52. měli velkou šanci, ale jejich hráč po úniku sám před brankářem zklamal. To bylo ze strany Dubé vše, protože Rynoltice již na hřišti vládly. Pomohly i změny v sestavě.

V 70. byl faulován ve vápně Pudil a z penalty dostal domácí znovu do vedení Jaroslav Vacek. Rynoltice to ještě více nakoplo, více se tlačily, kombinovaly a nápor nakonec umocnil třetí brankou Tomáš Vacek po rohovém kopu.

Branky: 5. a 84. T. Vacek, 70. Jar. Vacek z pen. - 43. Kamarád. Rozhodčí: A. Brož, ŽK: 3:3. Diváků: 50.

I. B třída: 21. kolo: Raspenava - Chrastava 1:3, Rynoltice - Dubá 3:1, Bukovany - Habartice 1:0, Ruprechtice - Rozstání 1:0, Loko Č. Lípa -Stráž p. R. 3:2, St. Splavy - Kr. Studánka 1:4, Dubice - Hrádek B 2:0.

4.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Michaela Marksová

Ženy ve volbách neuspěly, lidé slyší raději silná slova

INOVATIVNÍ přístup ocenila porota u heliportu v KNL.

Reakce KNL na povolební prohlášení poslance Bláhy

Občané Mimoně dali v referendu průtahu městem jasné NE

Mimoň - V Mimoni o víkendu nerozhodovali jen o nových poslancích, ale také o tom, zda chtějí průtah městem.

Politolog Jan Kubáček říká: „Kroužkování nakazilo i ODS“

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ - Podle známého politologa Jana Kubáčka jsou voliči v Libereckém kraji vybíraví.

Kolaps hráčů FBC ve třetí třetině způsobil debakl

Praha – Dvě třetiny nedělního zápasu v rámci 9. kola florbalové Tipsport Superligy drželi hráči České Lípy s jedním z dalších favoritů nejvyšší mužské soutěže nadějný výsledek.