Po sobotní těsné porážce v Domažlicích čeká na českolipské fotbalisty další utkání. Tentokrát se bude týkat 2. kola Poháru České pošty, v němž přivítají druholigový Varnsdorf.

„Pohár je specifická soutěž. Je tu více překvapení než v normální probíhající soutěži. My do Lípy ale jedeme s jediným cílem chceme postoupit," tvrdí trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala.

Vítěz dnešního duelu narazí v dalším kole na Slovan Liberec, což je dostatečná motivace pro hráče obou celků.

„To je lákadlo pro oba týmy. Myslím, že pro hráče je to dostatečná motivace, prožít konfrontací s tuzemským mistrem," konstatuje varnsdorfský lodivod, podle kterého si proti Arsenalu zahrají i hráči, kteří zatím nedostávali ve II. lize tolik prostoru. „Můžu potvrdit, že dostanou příležitost hráči z lavičky. Do České Lípy s námi nepojede Kotiš, Rudnytskyy a Daníček. Ani jeden ještě není zcela fit," dodal Frťala.

Rovněž českolipský celek by velice rád postoupil, i když je jasné, že horkým favoritem je Varnsdorf.

„Kluci se na zápas poctivě připravovali, vědí, o co hrají, takže mají motivaci. Chtěli bychom Varnsdorf potrápit a postoupit do dalšího kola. Věříme, že nás přijdou povzbudit naši věrní fanoušci v co největším počtu," říká Milan Bubla, asistent hlavního kouče Libora Macháčka.

„Naše podzimní výkony v ČFL měly stoupající tendenci, o čemž svědčí úvodní dvě výhry. Také v sobotu v Domažlicích jsme byli blízko k bodovému zisku, ale soupeř v závěru skóre otočil," konstatoval asistent Bubla.

V prvním kole Poháru České pošty se Varnsdorfští střetli s nováčkem divize Novým Borem a na jeho hřišti vyhráli 1:0 gólem Radima Breiteho.

Právě pro Radima Breiteho bude utkání s Českou Lípou pikantní, neboť ještě poměrně nedávno hájil barvy českolipského Arsenalu.

Zápas bude mít zvláštní náboj i pro trenéra Varnsdorfu Pavla Hradiského, který se coby hlavní kouč Arsenalu zasloužil v roce 2009 o postup z divize do ČFL.