Stalo se tak pouhá dvě kola před koncem podzimní části Fortuna Divize mužů (skupina B).
Nástupcem Josefa Vinše se stal Jan Broschinský starší, který dosud vedl mužstvo VTJ Rapid Liberec (I. A třída), kam přišel letos v létě z Mnichovohradišťského SK.

„Pan Broschinský novou funkci trenéra divizního mužstva FC Nový Bor přijal a zároveň byl představen mužstvu, se kterým již vedl středeční trénink,“ informoval novoborský sekretář Jiří Obrovský.

"Je to logické vyústění celé situace, která v Novém Boru nastala. Já své odvolání přijímám s klidem a svému nástupci přeji hodně úspěchů," řekl ve čtvrtek Deníku Josef Vinš.

Muži Nového Boru hrají v sobotu 11. listopadu od 14 hodin doma proti Chomutovu, špatnou podzimní sezonu, v níž zatím získali pouze jediný bod, uzavřou o týden později v Úvalech. Oba zápasy odkoučuje nový kormidelník – Jan Broschinský starší.

Ten se ve čtvrtek k situaci vyjádřil takto: „Je to pro mě výzva, lákavá nabídka z divize, i když je tým poslední. Nemám co ztratit. Pokusím se v beznadějné situaci poprat o záchranu,“ uvedl Broschinský, který se vrací na divizní scénu po pěti letech. Předtím vedl Turnov. Angažmá ve městě sklářů zvolil prý také proto, že z Nového Boru je jeho první manželka, bývalý tchán, starší syn Jan a vnuk.