Jen krátce po jarní derniéře, ve které svěřenci trenéra Tomáše Kačína rozdrtili Dolní Libchavu, bylo jasné, že "áčko" Lokomotivy neobsadí lepší než čtvrtou příčku, vedoucí mužstva Jan Horáček (na snímku) prohlásil: "Nedá se nic dělat… Ale počkáme si, jak se všechno vyvrbí, každopádně my považujeme sezonu za úspěšnou, i když jsme nepostoupili."

 Za necelých 14 dnů je ale všechno jinak!

"Dnes na losovacím aktivu Libereckého krajského fotbalového svazu bylo schváleno a rozhodnuto, že obVedoucí mužstva Lokomotivy Č. Lípa Jan Horáček.ě I. B třídy, tedy skupina Východ a Západ, budou rozšířeny na čtrnáct týmů," informoval dnes po 18. hodině náš Deník sekretář OFS Česká Lípa Zbyněk Poppr a dále vysvětlil: "Ve skupině Západ se tedy udržela rezerva Frýdlantu a soutěž ještě doplní Lokomotiva Česká Lípa, protože druhé Jestřebí i třetí Sparta Sosnová postup do krajské soutěže odmítly."

Kapitán Lokomotivy Petr Lebduška se aktuální zprávu dozvěděl ve čtvrtek večer z webu Deníku. "Cože? Fakt???," řekl "kápo" Lokomotivy překvapeně, aby za chvíli projevil obrovské nadšení. "No tak to je naprostá bombaaa! Po zklamání ze čtvrtého místa jsme se smiřovali s tím, že o postup se pokusíme zase až za rok. Ale za tuhle zprávu jsme všichni neskutečně šťastní!" 

Od nové sezony 2017/2018 tak bude mít I. B třída hned šest zástupců z českolipského okresu: Jiskru Mimoň, Kamenici, Dynamo Holany, Doksy B, Spartak Žandov a Lokomotivu Č. Lípa.