FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Do FORTUNA:LIGY přímo postoupila pražská Dukla, která mezi elitou vystřídá Zlín. Karviná a České Budějovice zůstávají i přes účast v baráži v první lize, protože byly úspěšnější ve dvojzápase s Vyškovem a Táborskem. Olomouc coby rezerva Sigmy postoupit do baráže nemohla. Sestup si již v dřívějších kolech stvrdila Kroměříž, kterou ještě doplní Příbram.

Momentka z utkání Stráž pod Ralskem - Višňová. | Video: Jiří Dozorec

Postup: Dukla Praha
Sestup: Kroměříž, Příbram

ČESKÁ FOTBALOVÁ LIGA

Do finálového utkání o postup do druhé ligy se dostaly vítězné týmy obou skupin. Z „áčka“ Slavia Praha B a z béčka Slovan Velvary. První utkání skončilo 0:0. Díky tomu, že z F:NL sestupuje pouze jeden český tým (Příbram), tak z ČFL sestupují tři týmy.

Ve skupině A to je Králův Dvůr a ve skupině B Přepeře. „Pro nás je důležité, že Přepeře přihlásily divizi a nešly do krajských soutěžích,“ uvedl Zbyněk Poppr, sekretář LKFS. Třetím sestupujícím jsou nakonec Karlovy Vary, které skončily v A skupině na patnáctém místě a měly méně bodů, než Česká Lípa, patnáctý tým „béčkové“ skupiny.

Postup: rozhodne se mezi týmy Slavia Praha B a Velvary
Sestup: Králův Dvůr, Přepeře, Karlovy Vary.

DIVIZE

Z divize A postupuje Petřín Plzeň, v divizi B se rozhodne mezi Chomutovem a Kladnem. Oba celky mají před posledním kolem 64 bodů. Ze skupiny C je kousek od postupu Ústí nad Orlicí (71), dvě kola před koncem má na druhé Benátky nad Jizerou jednobodový náskok.

Co se týče sestupů, tak z divize bude definitivně sestupovat devět týmů, tři z každé skupiny. V „áčku“ jsou to Klatovy a Tachov, čtrnácté jsou aktuálně Katovice. Skupina B nejvíce zajímá Ústecký kraj. Dolů jde Cheb a Louny a Nespeky. Dobrou zprávou je, že aktuálně třinácté Štětí by mělo být zachráněno. V „céčku“ jasně sestupuje Letohrad a Spoje Praha. Jednou nohou v přeboru je taká Čáslav.

Fotbalisté Jablonného v Podještědí (pruhované dresy) doma porazili Kamenici 5:3. | Video: Jiří Dozorec

Postup: Petřín Plzeň, ?, ?
Sestup: Klatovy, Tachov, Cheb, Louny, Nespeky, Letohrad, Spoje Praha, ?, ?

KRAJSKÝ PŘEBOR

O vítězi krajského přeboru není rozhodnuto, přesto by měl být znám postupující do divize. „Fotbalisté Hrádku nad Nisou potvrdili, že si divizi vyzkouší. Čelo přeboru hrají několik let. Sice není jisté, zda přebor vyhrají, ale Pěnčín postup nechce,“ prozradil Poppr.

Hrádek má na čele tabulky jednobodový náskok právě na FC Pěnčín. „Sestupovat by měl pouze Rapid Liberec. Ostatní týmy potvrdily, že krajský přebor hrát chtějí. Z Ústeckého kraje k nám přechází Vilémov a také Šluknov. Krajský přebor bude mít 16 účastníků,“ pokračoval svazový sekretář.

Postup: Hrádek nad Nisou
Sestup: Rapid Liberec

I.A TŘÍDA

Vítězem I.A třídy je Sokol Pěnčín, který si tak zajistil právo postupu do krajského přeboru. „Po hlasování hráčů se nakonec Pěnčín rozhodl pro postup. Bělá, která skončila druhá, nám potvrdila, že v další sezoně bude hrát také krajský přebor. Co se týče sestupu, tak by měl nakonec padat jeden tým,“ konstatoval Poppr.

O sestupu se rozhodne mezi poslední Krásnou Studánkou (18) a Mimoní (20). Ze soutěže se dobrovolně odhlašují Žibřidice. „Žibřidice nepřihlásily pro další rok žádnou krajskou soutěž, v novém ročníku budou hrát nejnižší okresní soutěž. Přidaly přihlášku jak do okresu Liberec, tak do okresu Česká Lípa,“ podotkl

Postup: Bělá, Sokol Pěnčín
Sestup: Žibřidice, ?

I. B TŘÍDA

Z I.B třídy budou postupovat první týmy. „Na západě je to jasně Arsenal Česká Lípa B, z východu to ohlásila Jilemnice,“ řekl Poppr. Sestupovat budou celkem tři celky. Jistý sestup má Jablonec nad Jizerou, Nové Město pod Smrkem a také Lučany nad Nisou, třináctý tým východní skupiny.

„Otazník visí nad týmem FK Přepeře B, který byl spojený s Doubravkou. Tak se však chce odtrhnout, Přepeře tak neví, zda I.B třídu přihlásí. Není to ale potvrzené. Zatím nevíme, jaký zájem o postup mají celky z okresních přeborů. Termín přihlášek končí na začátku příštího týdne,“ dodal Poppr.

Postup: Arsenal Česká Lípa B, Jilemnice
Sestup: Jablonec nad Jizerou, Nové Město p. S., Lučany nad Nisou