Hráči Arsenalu už odehráli pod dohledem Václava Rysa a Daniela Kordy jeden přátelský zápas s Brozany, jenž skončil bezbrankovou remízou. Skutečná prověrka pro oba kouče však přijde v neděli od 17 hodin, kdy Česká Lípa hostí na svém stadionu Slovan Varnsdorf.

Vizitka soupeře

Slovanu patří po devětadvaceti odehraných zápasech velmi dobré čtvrté místo se ziskem čtyřiačtyřiceti bodů. Drtivou většinu těchto bodů získal v domácím prostředí, kde prohrál za celou sezonu jediné utkání a v této bilanci mu tak patří první příčka. Jen rezerva libereckého Slovanu si dokázala z Varnsdorfu odvézt všechny tři body, a to za vítězství 2:0.

Statistika venkovních střetnutí už tak slavná není. Z hřišť soupeřů si svěřenci trenéra Zbyňka Busty odvezli jen dvě výhry a stejný počet remíz. Úspěšně loupili na pražském Motorletu a v Jablonci. Bod za plichtu uhráli v Ovčárech a na Žižkově. Už jednou si varnsdorfští hráči vyzkoušeli, jaké to je být na samotném vrcholu tabulky.

Na začátku září zdolali B-tým Mladé Boleslavi 3:1 a poskočili tak na první pozici. Naopak nejhůř si stál Slovan po podzimní části ligy, neboť obsadil devátý flek. Postupně se však tabulkou zvedal a v současné době je tam, kde je, tedy čtvrtý.

V minulém kole hostil Slovan na svém pažitu souseda v tabulce Písek, kterého porazil celkem jednoznačně 4:1. Dvě branky vítězů zaznamenal Marek Čemba. Varnsdorf tak zvítězil poprvé po čtyřech zápasech.

Trenér Busta k tomu řekl: „Bylo to zajímavé utkání a ten na oko jasný výsledek neodpovídá jeho průběhu. Hosté si za stavu 2:1 vytvořili tlak, měli šance, ale my je dokázali trestat, když začali mít vzadu okénka.“ Zbyněk Busta má trenérské zkušenosti také z naší nejvyšší fotbalové soutěže, neboť působil u Bohemians 1905. Nejlepším střelcem Varnsdorfu je se sedmi góly Jaroslav Jordák.

Noví trenéři

V minulých dnech mělo vedení českolipského Arsenalu hodně napilno. Muselo totiž sehnat trenérskou náhradu za Pavla Hradiského a Miroslava Jeníka. V duelu s Ovčáry ještě tým vedli sportovní ředitel Roman Hejna a Miroslav Dvořák, který má na starosti mládežnický výběr.

Od pondělí 17. května oficiálně převzali mančaft Václav Rys a Daniel Korda. Václav Rys má za sebou bohatou hráčskou i trenérskou kariéru, naposledy působil v Brozanech, odkud přišel do pro něj velmi známého prostředí. V minulosti tento zkušený kouč už Českou Lípu trénoval a ve druhé lize ji dotáhl na čtvrté místo.

Daniel Korda přichází k Arsenalu z Teplic, kde vedl ligový dorost a svoji stopu zanechal i u Bohemians 1905. Noví velitelé českolipské lavičky měli možnosti prohlédnout si své ovečky v přípravném utkání právě s Brozany, oba týmy se nakonec rozešly smírně 0:0.

Autor: Michal Šandor