V posledních letech šel fotbal v Brozanech strmě nahoru, důkazem toho budiž loňské třetí a letošní čtvrté místo. Svůj velký podíl na tom má nynější sportovní manažer Arsenalu Václav Rys, který právě Brozany trénoval. Z fotbalového stadionu v Brozanech se stala doslova nedobytná tvrz, protože jen dva týmy tam dokázaly zvítězit.

Sokol navíc pravidelně sbíral body také venku, a tak mohou u řeky Ohře hodnotit sezónu jako velmi povedenou. To už se tak nedá říct o České Lípě, ta sice také často bodovala na svém hřišti, ale venkovní bilance byla tristní. Ze svých výjezdů přivezla za celý ročník jen pět bodů. Utkání SK Sokol Brozany – FK Arsenal Česká Lípa začíná na fotbalovém stadionu v Brozanech v sobotu 16. července v 17:00. Změny stavu budete moci sledovat na našich stránkách.

Brozanští vloni skončili na výborné třetí příčce a tento úspěch chtěli zopakovat také v další sezóně. Za obhajobou bronzového stupínku vyrazili velmi dobře, když v úvodních třech kolech nepoznali přemožitele. Nejprve porazili Polepy, poté remizovali s Čelákovicemi a Viktorií Jirny. Bodový rozlet Brozan zastavila až ambiciózní Roudnice, která po odřeknutí Jiren nakonec postoupila z druhého místa do ČFL.

Poté v domácí přestřelce Sokol přetlačil Litvínov poměrem 5:3, ale ve Vilémově se neprosadil ani jednou. Od té doby až do konce podzimu ani jedno utkání Brozany neprohrály. Jak už bylo zmíněno v úvodu článku, ze svého stánku udělaly nedobytnou tvrz a ničily jednoho soupeře za druhým. Své by o tom mohla vyprávět rezerva Kladna, která utrpěla v Brozanech potupnou porážku 5:0. Podzim pak Sokol ukončil výhrou v Děčíně.

Na začátku jarní fáze rozehrály Brozany gólový koncert, když Polepy porazily 5:1 a Čelákovice 3:0. Ovšem v Jirnech jako by tentokrát hrály falešně, protože od Viktorie inkasovaly pět branek a pak doma s Roudnicí další dvě. Na správnou notu opět naladily v Litvínově a tímto zápasem začaly sérii pěti utkání bez prohry.

Každá série jednou končí a tu brozanskou utnula až Přední Kopanina, která se tak stala po Roudnici druhým týmem, který dokázal v Brozanech vyhrát. Sokolu se nedařilo vzápětí ani na Admiře, a tak další bod přišel až za remízu s béčkem Kladna. Brozany pak prohrály ještě se silným Slavojem Vyšehrad, ale celou sezónu ukončily nadílkou do sítě Děčína, jemuž zasadily půltucet branek. Celkově tak z toho vyšlo výborné čtvrté místo.

Michal Šandor