Boleslavští hráči z rezervy FK potvrdili své umístění na druhé příčce ČFL. Soupeře z České Lípy, který se sice ujal vedení, pokořili čtyřmi góly, navíc dvakrát nastřelili břevno.

„Na můj vkus je to samozřejmě vysoká prohra. Průběh zápasu tomu neodpovídal,“ sdělil po utkání trenér Arsenalu Radim Nečas. „My jsme začali dobře, dostali jsme se do vedení, jenže po vstřelení gólu jsme začali hrát zbytečně pasivně. Bránili jsme a nesnažili se být nebezpeční před brankou soupeře. A to se nám nakonec vymstilo.“

FK Mladá Boleslav B – Arsenal Česká Lípa A 4:1 (1:1)

Do první vážnější šance se dostal českolipský hráč Voltr, kdy jej u levé tyče zastavil až gólman Kanaval. Poté na Horákův trestný kop z pravé strany přes celé vápno nestačil nikdo reagovat.

V devatenácté minutě zahrozili domácí Duranským, který se prokličkoval českolipskou obranou a vystřelil. Meier stačil jeho střelu vyrazit k Řezníčkovi, který tvrdou střelou orazítkoval břevno. Lípa se dostala do vedení ve 23. minutě, kdy Finklár poslal centr z trestného kopu před branku a Řehák na podruhé překonal brankáře Kanavala – 0:1. Poté ještě pálil z dálky vedle pravé tyče Kousal. Při další akci boleslavského mužstva se blýskl svým zákrokem Meier, když likvidoval pohotovou střelu Volfa. Vyrovnání se domácí dočkali v 39. minutě.

Ve 39. minutě Dudka rozehrál trestný kop vpravo na Svobodu a jeho nadýchaný centr před brankou našel Ščuka, jenž hlavou zamířil přesně k pravé tyči - 1:1. V závěru první půle třikrát zahrozili domácí, za zmínku stojí Duranského uvolnění a následná střela, kterou českolipský gólman Meier vyrazil na rohový kop. Následný Horákův rohový kop se odrazil od břevna. V poslední minutě Meier likvidoval Řezníčkovu střelu k levé tyči.

Druhý poločas začali podobně jako ten první aktivněji Českolipští. Voltrova střela jen těsně minula levý horní vingl Kanavalovy branky, další střelecký pokus vedle boleslavské branky vyslal Finklár v 55. minutě. O deset minut později Voltrův trestný kop proletěl pár centimetrů mimo pravý horní růžek. Poté se Českolipští dožadovali pokutového kopu za hraní domácího hráče rukou v pokutovém území, jenže píšťalka rozhodčího Mojseje zůstala hluchá.

„Penalta to být měla, ale na to se nemůžeme a ani nechceme vymlouvat,“ zdůraznil Nečas.

Pak přišla pro Lípu pohroma, kdy v rozmezí osmi minut dostala dva góly. V 78. Dudka poslal Řezníčka do sóla, ten obešel gólmana Meiera a poslal míč do prázdné branky – 2:1. O osm minut později Zahustel utekl po levé straně, přistrčil míč Dudkovi, který poslal centr před branku. Míč proletěl okolo Meiera k Tvarohovi, jenž nikým neatakován poslal Boleslav do dvoubrankového vedení – 3:1.

Česká Lípa se snažila o vstřelení gólu, blízko k tomu měl střídající Kaňkovský, jeho vydařenou střelu pod břevno však vyrazil bravurním zákrokem gólman Kanaval nad bránu. Závěr utkání již patřil domácím, nejprve Meier zlikvidoval dvě střely Řezníčka, jenže na následný tvrdý projektil Dudky byl krátký – 4:1.

„Konečné skóre je moc vysoké, i když ono je jedno, jestli prohrajete 2:1 nebo 4:1, pořád je to prohra. Chtěli jsme zápas otočit, a tak jsme hráli hodně na riziko, čehož domácí využili,“ konstatoval kouč České Lípy.

Branky: 39. Ščuk, 76. Řezníček, 86. Tvaroha, 90. Dutka - 23. Řehák.
Rozhodčí: Mojsej. ŽK: 3:3 (za Č. Lípu Finklár, Voltr, Hradecký). Diváků: 185. Poločas: 1:1.
FK Mladá Boleslav B: Kanaval - Svoboda (88. Borovička), Zbrožek, Brunclík, Horák - Zahustel, Ščuk, Duranski (70. Tvaroha). Dudka - Řezníček, Volf (70. Hadziresic).
FC Arsenal Č. Lípa: Meier - Broschinský, Silný, Štálík, Řehák (64. Pícha) - Finklár (84. Kaňkovský), Beran, Vrabec, Voltr - Moulis (76. Hradecký), Kousal.