K předposlednímu mistrovskému utkání jel českolipský Arsenal na horkou půdu do Rakovníka, kde musel bodovat, aby si udržel naději na postup do ČFL, jelikož příští víkend se střetne s SK Jirny, největším soupeřem o třetí ligu. Hostům stačí v posledních dvou kolech získat dvě remízy.

Rakovník – Česká Lípa 0:1 (0:0)

Diváci viděli bojovný zápas z obou stran, domácí se pustili nebojácně do lídra soutěže. Českolipský trenér Hradiský k tomu řekl : „ Byl to těžký zápas. Domácí hráli kvalitně, zřejmě nějaká motivace. My jsme v první půli neproměnili dvě nebo tři šance, chyběla nám finální přihrávka nebo kvalitní zakončení.“ Hned v první minutě to předvedl Opočenský, který z hranice vápna mířil nad branku.

Poté se do šance dostali domácí, kdy před naběhnuvším Mrázkem musel nebezpečnou situaci řešit Vrabec odkopem za brakovou čáru. Z nařízeného rohového kopu zahrozil Mžourek, který se dostal před Meiera, ale neprostřelil jej. Ve 21. minutě vystřelil z dvaceti metrů Razim, Meier byl na místě.

Snad největší šanci první půle zahodil Obajdin. Novotný zatáhl míč po pravé straně, přihrál před branku, kde Obajdin se nejlépe z orientoval, jenže poté trefil gólmana Šímu.

Ve druhém poločase se hrál fotbal převážně od vápna k vápnu i když Lípa měla zpočátku více ze hry, ale gólu se nedočkala. Vítězný gól padl v 79. minutě po centru Věcheta na Vrabce, který našel před vápnem Finklára, ten nedal šanci domácímu brankáři – 0:1.

Závěr utkání patřil domácím, kteří se snažili o srovnání skóre, jenže českolipští hráči si výsledek pohlídali a zaslouženě si připsali tři body. Trenér Hradiský to komentoval slovy: „V tomto teplém počasí to byl zápas, který jsme vyhráli pomocí vůle, tak jako několik minulých utkání. Chybí nám finální přihrávka v rozhodujících chvílích. Na závěr chci říci, že se budeme prát o postup do poslední minuty.“

Branka: 79. Finklár. Rozhodčí: Čížek. ŽK: 3:2. Diváci: 340.

Arsenal: Meier - Novotný, Silný, Štálík, Půlpán - Opočenský, Podolský, Vrabec, Holeček (46. Broschinský) - Obajdin (75. Finklár), Věchet (89. Hladík)

R. Suchánek (Rakovník): „Věděli jsme, že Lípa je těžký soupeř, který vede suveréně soutěž. Na to, že postoupila do této soutěže, což svým způsobem zajímavé, herně na to má, působí vyspěle, to je jednoznačné. My jsme dnešní zápas chtěli odehrát slušně, to znamená neprohrát. Měli jsme k tomu blízko. Lípa vzhledem k podmínkám a zázemím si třetí ligu zaslouží.“

Slovo kapitána

„My jsme průběžně věděli jak hrají Jirny a že nám tady stačí uhrát remízu. Dneska nebyl výkon optimální, ale uhráli jsme to s nulou. Hráli jsme proti 14 lidem, neboť některé fauly ze strany domácích volaly o červenou kartu. Máme teď týden na to, abychom se dali nějak dohromady a zvládli rozhodující utkání s Jirnami. Doufáme, že přijde hodně lidí, kterým bych chtěl předem poděkovat. Dneska zde byli opět naši nejvěrnější fandové, kteří vytvořili domácí atmosféru. Budeme jejich hlasivky potřebovat za týden při rozhodujícím kroku,“říká kapitán Arsenalu P. Silný.