O výsledku rozhodlo nešťastné vyběhnutí gólmana Meiera, který odhlavičkoval míč ke kapitánu domácích Proškovi a ten z půlky trefil prázdnou branku.

SK Motorlet Praha – Arsenal Česká Lípa 1:0 (1:0)

Od úvodních minut bylo vidět, že soupeř je zvyklejší na umělý povrch. První šanci si vytvořila Lípa, kdy v 5. minutě nacentroval Holeček míč před branku, kde Podolský ani Věchet neprostřelili gólmana Kučeru. Poté zahrozili domácí, po centru Jeníčka mířil vedle branky Kučera M. Ve 14. minutě nacentroval z trestného kopu Runt do vápna, domácí obránce hlavou tečoval míč k Podolskému, který mířil pouze nad branku.

A pak přišlo osudné vyběhnutí gólmana Meiera, a Motorlet šel do vedení, právě běžela 25. minuta. O tři minuty později Runt hledal ve vápně Holečka, Podolského a Vrabce, jenže ani jeden se k míči nedostal. Následnou akci zařídil opět Runt, když našel na hranici vápna Věcheta a ten z otočky poslal míč do náruče gólmana Kučery. Poté gólman Meier vyboxoval střelu z trestného kopu Vincence.

Ve druhé půli se Lípa snažila o srovnání, největší tlak přišel až třicet minut před koncem, jenže chybělo fotbalové koření - gól. V 52. minutě po nacvičeném rohu poslal míč hlavou Holeček těsně vedle. Z následného rohu se neprosadil hlavou ani Věchet, trefil gólmana, který míč vyrazil k Finklárovi, jemuž jeho střelu domácí obránci srazili do bezpečí.

Poté řešil nebezpečnou situaci před brankou Meier, když Karbulka centroval míč před branku na nabíhajícího spoluhráče. Z následné akce domácích se do šance dostal francouzský hráč Hoareau, který poslal míč z malého vápna nad branku, poté co gólman Meier vyrazil střelu Mareše. O tři minuty později mohl skóre srovnat Silný, jenže neprostřelil domácího stopéra v malém vápně u pravé tyče a na následnou dorážku Podolského vyrazil gólman Kučera.

Zklamaný českolipský trenér Pavel Hradiský utkání zhodnotil: „Před gólem jsme měli vzadu dvě nebo tři chyby, kdy nás překopli. Na umělé trávě se míč zastavuje, Olda to odehrál, bohužel jsme na půlce nechali zcela volného hráče, který měl čas zamířit a dát to do brány. To se ve fotbale stane. Spíš mne mrzí, že jsme byli vpředu málo aktivní. I když jsme druhý poločas soupeře dostali pod velký tlak, tak jsme si nevytvořili moc velké šance. Byly tam dva závary, je to málo. Vyloženě je to velká ztráta tady nebodovat.“

Domácí trenér Luděk Kokoška po utkání řekl: „Dle mého názoru trochu devalvuje fotbal umělá tráva, která je zde menší. Byl to více boj než fotbal, o to víc si cením tohoto vítězství. Neboť pro nás je nesmírně důležité, abychom se po podzimu dostali na jednadvacet bodů. Věříme, že ještě něco uděláme v Sezimově Ústí, abychom se s podzimní sezonou rozloučili důstojně.“

Petr Silný na dotaz, jak viděl utkání a jak to bylo při jeho šanci, řekl: „Já si myslím, že stoper hrál rukou, ale to jedno… Škoda, že jsem to nepropálil. My jsme začali hrát pozdě, nějakých posledních pětadvacet minut, kdy jsme soupeře prostě zmáčkli, jenže na té umělce se to blbě dohání. Myslím si, že jsme první poločas prospali, musíme hrát od začátku. Soupeř byl hratelný.“

Branka: 25. Prošek. Rozhodčí Němec, ŽK 1:0, 161 diváků

Arsenal: Meier - Vrabec, Novotný, Řehák, Šafář - Holeček, Runt, Podolský, Finklár (84. Opočenský) - Kaňkovský (64. Silný), Věchet.