V dalším přípravném utkání se českolipský Arsenal představil na umělé trávě v Edenu, kde se střetl s tamní juniorkou Slavie Praha. Ve slavistickém týmu nastoupili čtyři hráči ze širšího kádru A-týmu.

SK Slavia Praha B - Arsenal Česká Lípa 4:2 (2:1)

Hrstka padesáti diváků viděla zajímavý fotbal. Lípa sice měla více ze hry, ale efektivnější byli domácí.

Slavistický trenér Michal Petrouš k tomu řekl: „ Přesto, že jsme vyhráli, měla Lípa více ze hry. Je vidět, že se to tam obrátilo k lepšímu. Lípa porazila dvě druholigová mužstva. Bylo vidět, že je to zkušené mužstvo, které nerado prohrává. Mají vítězné typy hráčů, ale my jsme byli efektivnější. Já si myslím, že pro Lípu je čtyřgólová prohra krutá, neboť to byl vyrovnaný zápas, dokonce bych řekl, že hosté byli o něco lepším mužstvem.“

Hrálo se za pěkného počasí, kdy občas všechny osvítilo sluníčko. První slušnou šanci si vytvořili domácí, kdy Štálík s Chadrabou zlikvidovali průnik Šimkovského, který se dostal do vápna. Na druhé straně řešil Zuličův nebezpečný centr do vápna Hell. Ve dvacáté minutě rozehrál Vrabec rohový kop před branku, kde našel Bohatu, který hlavou překonal domácího gólmana Malinu 0:1.

O sedm minut později se poprvé z gólu radovali domácí. Zmrhal zatáhl míč po pravé straně a centrem našel před brankou volného Vondráčka, který nedal šanci českolipskému brankáři 1:1.

Následně vystrašil brankáře Malinu Vrabec střelou z dvaceti pěti metrů, která prolétla těsně kolem pravé spojnice slavistické branky. Ve 33. minutě hlavní arbitr nařídil pokutový kop po Vrabcově zahrání rukou v trestném území. Úspěšným střelcem byl kanadský útočník Cousens Niall 2:1.

V závěru první půle zmařil gólman Malina ohrožení branky Šmidrkalem, který se dral před branku.

V úvodu druhé půle se štěstím vyrazil domácí gólman Bohatovu střelu k tyči, když mu před branku přihrál Jordák. Z následné akce vyzkoušel českolipský Vodička pozornost Maliny střelou z hranice vápna, která mířila do středu branky. I další pěknou akci předvedli hosté z Lípy. Broschinský poslal přesný centr na hlavu Nikovského, který zamířil těsně vedle.

Jenže v 67. minutě si všiml Paprčiak, že obrana českolipského mužstva je i s gólmanem vysunuta, a tak šikovným lobem poslal míč mezi tři tyče 3:1. Na 3:2 snížil z trestného kopu Broschinský.

Poté dvakrát zahrozil Bohata, nejprve trefil po centru Broschinského gólmana a z následného rohu mířil vedle branky. O minutu později Patka zahodil svoji gólovou šanci, když jej poslal Zulič mezi dva obránce. V cestě mu stál gólman, který nohama reflexivně vyrazil jeho střelu. Stejně se vedlo i Jordákovi, též skončil na domácím brankáři, když se dostal za obranu Slavie.

Poslední slovo měli domácí, kdy po rohovém kopu brankář Chadraba vyrazil nepříjemný centr k Paprčiakovi, který završil vedení svého mužstva nad třetiligovým týmem na 4:2.

I přes tuto porážku hodnotil českolipský kouč František Šturma vystoupení svých svěřenců pozitivně.

„Utkání hodnotím kladně, protože ukázalo naše nedostatky. Slavie hrála velice dobře. Měla tam čtyři hráče ze širšího kádru A-týmu. Soupeř byl velmi kvalitní. My jsme šli v úvodu do vedení na 1:0, pak domácí během deseti minut skóre otočili po našich individuálních chybách. Jsem rád, že to utkání přišlo, aby si hráči sedli na zem. Věřím, že se z toho ponaučíme.

Branky: 20. Vondráček, 33. Cousens (pen), 67. a 90. Paprčiak 20. Bohata, 75. Broschinský. 50 diváků.
Sestava Slavie B: Malina Šimkovský, Brůžek, Hell, Mráz Vondráček (46. Sudek), Mikula (46. Dembele), Zmrhal (46. Veselý), Trubila (46. Smolák) Žák (46. Paprčiak), Cousens (46. Voráček).
Sestava Č. Lípy: Chadraba Broschinský, Bohata, Štálík (46. Beran), Zulič Knobloch (77. Kliment), Patka, Vrabec (46. Kučera), Barciaga (46.Nikovski) Šmidrkal (46.Vodička), Jordák.

Miroslav Dalík