Holany v duelu s favoritem uhrály přívětivý výsledek, když mu podlehly 2:5.

Arsenal Česká Lípa - Dynamo Holany 5:2 (2:1)

Trenér Arsenalu Martin Šimon s výkonem svého mužstva nebyl spokojen.

„Proč? Protože jsme chtěli po hráčích něco úplně jiného. Aby byli maximálně přesní na přihrávkách a hlavně nedělat hloupé chyby, což se nepodařilo,“ netajil rozladění českolipský kouč, který ve svém hodnocení pokračoval: „Výsledek je sice dobrý, mohli jsme dát ještě další góly, na druhou stranu Holany měly rovněž další gólové situace, které vznikaly po našich chybách v defenzivě. Je to první přípravné utkání po náročném tréninkovém týdnu, který zřejmě zanechal na hráčích únavu.“

Úvod patřil domácímu mužstvu, které již v 18. minutě šlo do vedení, kdy Hodač z osmnácti metrů poslal míč pod břevno 1:0.

O minutu později Hodač našel ve vápně Mígla a ten se nemýlil 2:0. Pak následovala šance hostujícího mužstva, kdy Chadraba likvidoval nájezd Vacka. Českolipský gólman však vzápětí nestačil na akci Kýčka s Demeterem, kdy posledně jmenovaný skóroval na 2:1. Hosté většinou hrozili z brejků po chybách v domácí defenzívě.

Přípravný zápas mezi českolipským Arsenalem (divize B) a Holany (I. B třída) skončil výsledkem 5:2. Zdroj: Deník/Jaroslav Marek

Na začátku druhé půle využil své fotbalové zkušenosti Kýček, když se nejlépe zorientoval ve vápně a srovnal skóre na 2:2. Českolipský tým pak využil své lepší zkušenosti a v následujících minutách dal tři góly.

Nejprve se trefil Kaňkovský, pak Zemánek, když jeho střela „olízla“ obránce a skončila mezi třemi tyčemi holanské branky.

Účet přípravného střetnutí zakončil svým druhým gólem Kaňkovský po centru od Kolára 5:2.

Trenér Holan Petr Kabát, jenž se stal po odstoupivším kouči Jiřím Barvířovi hlavním lodivodem Dynama, řekl: „Také pro nás se jednalo o úvodní zápas zimní přípravy. Nebyli jsme kompletní, ale já jsem spokojený. Kluci si zaběhali, mělo to hlavu i patu. Na konci zápasu nám bohužel došly síly.“

Další zápasovou průpravou pro fotbalisty Arsenalu bude utkání s Vilémovem, které se odehraje v sobotu 20. ledna od 15 hodin na umělé trávě v České Lípě u Ploučnice.

Branky: 18. Hodač, 19. Mígl, 61. a 75. Kaňkovský, 76. Zemánek - 3. Demeter, 53. Kýček.
Česká Lípa: Chadraba - Karlík (46. Hauer), Valta, Müler, Zemánek - Válek (46. Šimon), Mígl (46. Kolár), Ladra (46. Kaňkovský), Lacek - Hodač, Frömmel.
Holany: Kluch - Jantač, Hřebřina, Bečvařík, Koleňák J. - Mikysa, Franko, Vacek, Porsch - Demeter, Kýček (Slaný, Koleňák L.).

Program dalších přípravných zápasů FK Arsenal Česká Lípa:

20. 1.: Arsenal - Vilémov (15.00, UMT v České Lípě)

27. 1.: Mladá Boleslav U19 Arsenal (10.30 UMT v Mladé Boleslavi)

3. 2.: Dobrovice - Arsenal (14.00, UMT v Heřmanicích)

10. 2.: Arsenal - Crostwitz (15.00, UMT v České Lípě)

17. 2.: Arsenal - Turnov (11.00, UMT v České Lípě)

25. 2.: Arsenal - Slaný (13.00, UMT v České Lípě)

3. 3.: Arsenal - Chrastava (11.00, UMT v České Lípě)

Miroslav Dalík