Úvodní slovo si vzal ředitel Roman Hejna, který předal štafetový kolík hlavnímu trenérovi Danielu Kordovi. „Působil jsem tady s panem Rysem už před rokem. Kádr prošel obměnou, vloni bylo jiné mužstvo, letos je zase jiné. Zůstalo tady asi jen pět hráčů. Tvoří se tady nový tým, neboť přišli noví kluci. Ti zkušenější, jako jsou Patka, Čemba, Held, by měli mančaft táhnout. Mladíci ročníků 1990 – 1992 jako Jelen, Janáček nebo Zeman by měli mít ambice se prosadit. Uvidíme, jaké to bude v soutěži,“ řekl trenér Korda.

„V přípravě šlo o to, aby se kluci sehráli a dali se dohromady. V tuto chvíli je to ještě syrové. Chci, aby hráči byli agresivní i při hře dopředu. Někdy se nám to dařilo, ale někdy ne. Měli jsme povedená utkání jako s Varnsdorfem nebo generálku s rezervou Jablonce. Naopak se nám nepovedlo pohárové vystoupení v Převýšově,“ vrátil se ještě k přípravě Korda.
Na otázku, jaké jsou ambice do nadcházející sezony, odpověděl ředitel Roman Hejna. „Chtěli bychom hlavně zlepšit hru venku, protože za celou sezonu získat jen pět bodů je žalostné. Doma nám to celkem jde. Ohledně cílů jsem ale opatrný, protože nyní se bude soutěž zužovat na šestnáct týmů.“

Proč se rozhodlo, že se budou domácí zápasy hrát soboty dopoledne? „Česká Lípa není profesionální klub. Hráči normálně chodí do práce. Pro ty, kteří dojíždějí z Mostu, Teplic, Jablonce či Liberce je to hodně náročné. Mají také rodiny nebo přítelkyně a neměli takřka žádný volný čas. Dalším důvodem byla kolize se zápasy ostatních regionálních týmů, jako jsou Doksy, Mimoň nebo Nový Bor. Pokud budeme hrát kvalitní fotbal, lidé přijdou. Byl bych spokojen, kdyby chodilo 500 a víc diváků,“ uvedl Roman Hejna.
„Co se týče kádru, tak ten ještě není uzavřen. Chceme získat ještě alespoň jednoho nebo dva hráče. V hledáčku je jeden ze Sparty, Demeter z Jihlavy, Hloušek z Jablonce a ještě jeden útočník z Vlašimi,“ doplnil ředitel Arsenalu.

„Naším největším handicapem je, že někteří hráči přišli až během přípravy. V sestavě, která vyběhne k prvnímu mistrovskému utkání, jsme ještě nehráli. V širokém kádru jsou hráči, kteří jsou z farmy z Mostu a nemůžou hrát za náš B-tým. Když nebude Petr Silný hrát za áčko, bude chodit za béčko. Kapitánem zůstává Karel Vrabec, brankářskou jedničkou pak Oldřich Meier,“ řekl závěrem trenér Korda.
Poté se ke slovu dostali také samotní hráči. Michal Held prozradil, proč si vybral za své další angažmá právě Českou Lípu. „Nedohodli jsme se v A-mužstvu v Písku, pak jsem byl i v béčku. Oslovil mě pan trenér Korda a přivedl si mě sem. Uvidíme, co tady předvedu, ale ambice mám vždycky vysoké.“
Poslední dotaz směřoval na brankáře Oldřicha Meiera. „Těším se na mistrovské zápasy. Nebaví mě pořád hrát přáteláky. Chytat budu tak dlouho, dokud mi to dovolí zdraví.“

Autor: Michal Šandor