Arsenal získal cenné tři body

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Tři kola před koncem České fotbalové ligy je již rozhodnuto o záchraně SK Hlavice a Slovanu Liberec B. Nováček z České Lípy si díky výhře nad Žižkovem B výrazně posílil své šance na udržení,

31.5.2010 1

Hruška se snaží zastavit akci Zemana.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Ve 29. kole ČFL na sebe narazila mužstva, která bojují o záchranu, a to domácí FK Viktoria Žižkov, za které nastoupila řada hráčů z A-týmu (Petrů, Folwarczny, Kalod, Koukal, Šťastný a další). Soupeřem mu byl českolipský Arsenal, kterému v základní sestavě nadále chyběli pro zranění Věchet, Řehák, Bednář, Finklár a pro nemoc Runt.

První vážnější akci si vytvořila Lípa, kdy Broschinský přihrál Zemanovi na hranici vápna ten v souboji s obráncem se snažil z otočky vystřelit, trefil jen nohu protihráče. Jenže poté přišel střet Silného s Kalodou v českolipském pokutovém území a byl z toho pokutový kop, který proměnil Šťastný – 1:0. O dvě minuty později zahrozila Lípa. Jmenovitě Zeman, který po centru Mičkala střílel z vápna nad branku. Lípa se dočkala vyrovnání ve 21. minutě, kdy Vrabec nacentroval míč do vápna, kde jej prodloužil Holeček k Štálíkovi a ten se již nemýlil – 1:1.

Po půl hodině hry domácí zahráli uvnitř vápna malou domů, hlavní arbitr nařídil nepřímý kop, který Novotný přihrál zpětně Vrabcovi a ten trefil zeď. O šest minut později mohl skóre zvýšit Kalod, kterému českolipská obrana uvolnila střed před vlastní šestnáctkou, jeho střela minula jen o vlásek pravou tyč Meierovy brány.

Viktoria Žižkov B – Arsenal Č. Lípa 1:2

Branky: 12. Šťastný (PK) - 21. Štálík, 81. Šafář. Rozhodčí Pilný, ČK Kalod (VŽ), ŽK 3:1 (Zeman), 100 diváků.. Poločas: 1:1.
Sestava Č. Lípy: Meier - Broschinský, Štálík, Silný, Novotný - Holeček, Breite, Vrabec, Šafář - Zeman (88. Kaňkovský), Mičkal (90. Kučera).

Při následné akci domácích musel Meier předvést další výborný zákrok při střele Šťastného, která mířila pod břevno, vytáhl ji na rohový kop. Ve 40. minutě se nelíbilo rozhodnutí hlavního sudího Kalodovi, který následně uviděl žlutou a poté červenou kartu, a tak Viktorka dohrávala o deseti.

Trenér Veselý na webových stránkách klubu k tomu řekl: „Po vyloučení Kaloda se zápas ubíral úplně jiným směrem, než jsme potřebovali. I v deseti lidech jsme byli jednoznačně lepším mužstvem. Hráči zodpovědně bránili a čekali na své šance. Ty nakonec i přišly, protože soupeř byl po fotbalové stránce neškodný. Bohužel jsme je nedokázali zužitkovat. “

V závěru první půle se do šance dostal Breite po centru Šafáře a prodloužení Zemana, jenže neprostřelil domácího gólmana Koláře.

V úvodu druhého dějství se více bojovalo po vápna. První vážnější akci domácích vyřešil Novotný, který odkopl míč před nabíhajícím hráčem Viktorky. Poté přišla 68. minuta a další velká šance domácího celku, když Šťastný přestřelil z trestného kopu zeď, gólman Meier zázračně vyboxoval balón mimo vápno, kde již domácí faulovali.

O deset minut později našel Šafář Vrabce na hranici vápna, ten prošel před gólmana Meiera, který byl na místě. V té době se domácí dostali do menšího tlaku, jenže své příležitosti promarnili. Ba naopak, do vedení šli hráči Arsenalu, poté co Breite přihrál Šafářovi a ten se skóroval – 1:2. Šťastný střelec k tomu řekl: „ Tímto gólem jsem přiblížil naše mužstvo o stupínek k záchraně v ČFL. Musím poděkovat Ondrovi Holečkovi, který míč vybojoval a dal ho na střed Breitovi, ten mi to dal kolmou přihrávkou mezi stopéry a já to jen uklidil mezi tyče.“

V závěru se do několika šancí dostali domácí, jenže neuspěli, a tak si Českolipští odvezli ze Žižkova cenné body v záchraně o ČFL. Trenér Václav Rys utkání zhodnotil takto: „Myslím si, že se cení vítězství, hra měla určité nedostatky. Tým dodržel naše pokyny. Dále si myslím, že soupeři ublížilo to, že za ně hráli čtyři hráči z A-týmu, kteří včera hráli za áčko, byli unavenější a chybělo jim to srdíčko. Toto posílení dle mého názoru nám pomohlo. Je fakt, že naše hra má hodně daleko k dokonalosti, ale tři body jsou tři body.“