Českolipští fotbalisté zastavili šňůru tří zápasů bez bodu a takřka po měsíci znovu slaví vítězství.

Č. Lípa A Králův Dvůr 2:0 (1:0)

V předposledním podzimním domácím utkání hostili Králův Dvůr a byl to duel o šest bodů, neboť Středočeši měli před tímto soubojem tříbodový náskok na Arsenal. Domácí začali dobře a už po sedmi minutách hry vedli, když se z trestného kopu trefil Robert Barciaga. Ve druhém poločase zakončil krásnou kombinaci Pavel Karlík a výhra 2:0 byla na světě.

Hned první vážnější akce skončila gólem, hosté se v 7. minutě provinili proti pravidlům a z přímého kopu zamířil přesně Robert Barciaga 1:0. Stejnou mincí chtěl domácím oplatit Petr, ale Meierovu klec těsně minul. Dobrou střeleckou příležitost si vypracoval Vrabec, z hranice vápna ale nezamířil přesně. O vyrovnání se pokoušel ránou z první Novák, avšak se zlou se potázal.

Nedlouho poté vystihl Vrabec hostující rozehrávku a po kombinaci s Barciagou se odhodlal k další střele, jenže ani tentokrát síť za Mokrohajským nerozvlnil. O dvě minuty později zkoušel tentýž hráč své střelecké štěstí znovu, opět však zůstalo jen u pokusu. Českolipský záložník byl při chuti, s jeho navštívenkou si Mokrohajský poradil.

V závěru poločasu musel být na pozoru domácí gólman Meier, před nímž nebezpečně tečoval přímý kop Šilhavý. A když hosté nevyužili ani následnou standardní situaci, odcházeli do kabin spokojenější domácí.

Po přestávce se do zajímavé šance prodral Fulín, jenže správný moment ke střele prováhal. V 54. minutě poslal Vrabec centr do vápna a balón po teči jen těsně minul Mokrohajského svatyni. Středočeši vystrkovali drápky, důkazem budiž další vlaštovka v podání Květoně, s níž neměl Meier vážnější problémy.

Po hodině hry uzamkli Cábelíci Arsenal na jeho obranné polovině, výrazněji však Meiera v českolipské brance neohrozili. Obléhání domácí klece zakončil hlavičkující Svátek mimo. Již poněkolikáté v tomto utkání pálil Vrabec, bohužel pro Českolipské znovu jen slepými náboji. V 66. minutě se zrodila nejhezčí akce zápasu. Leligdon předložil míč Vrabcovi, který jej po pěkné kličce naservíroval Barciagovi, jehož nabídku do vápna efektně využil Pavel Karlík k vstřelení druhého gólu 2:0.

V 72. minutě bylo před Mokrohajským znovu horko, po Karlíkově centru se míče chopil Barciaga, jehož bombu srazil hostující bek jen k Vrabcovi, jenž mířil vedle. Z protiútoku Cábelíci zazlobili, jmenovitě Fulín se dostal až k pokutovému území, nýbrž ze svého útočného výletu nevytěžil ani standardní situaci. V posledních desítkách sekund střetnutí střílel ještě Karlík, jenže se stavem už nepohnul. Českolipští tak po měsíci znovu slaví vítězství, Králův Dvůr zdolali 2:0.

Trenér Arsenalu František Šturma: „Dnes se hrálo o šest bodů a jsou to vždy těžká utkání se soupeři, kteří jsou v tabulce okolo vás. Bylo to trochu svazující pro hráče. V prvním poločase bylo málo kombinace, zbavovali jsme se balónů jen za cenu nákopů. Nervozita tam byla, ale zase musím naše hráče pochválit za to, že soupeře do žádné vážnější šance nepustili během celého utkání. V pátek jsme se hodně věnovali standardkám. První gól jsme dali právě ze standardky a druhý po krásné akci, takže jsme spokojeni a věřím, že ještě nějaký bod uděláme.“

V zimní přestávce by mělo dojít ke změnám v kádru, někteří hráči jsou už v jednání. „Zatím nemůžu říct nic konkrétního, protože je to v bodu schůzek a jednání. Nechci nic otevírat dopředu. Někteří hráči tady budou končit a na jejich posty zase potřebujeme sehnat nějaké hráče. Pár už jsme jich oslovili.“

Branky: 7. Barciaga, 66. Karlík. Rozhodčí: Kalenda Moudrý, Kubr. ŽK: 3:2. Diváci: 230.
Sestava Arsenalu: Meier - Broschinský, Silný, Beran, Štálík - Finklár (53. Leligdon), Patka, Vrabec (80. Jelen), Barciaga - Karlík, Šmidrkal (67. Zeman). (Kliment, Janáček, Chadraba). Trenér: František Šturma.
Sestava Králova Dvora: Mokrohajský - Procházka, Šilhavý, Bláha (71. Frydrych), Kratochvíl - Petr, Kobler, Fulín, Květoň - Novák M., Svátek (De Sousa, Himl, Novák J., Krupička, Kudrna). Trenér Miloslav Kučera.