V předehrávce 33. kole podlehli domácí Roudnici hlavně také proto, že nezvládli úvody obou poločasů a neproměnili šance.

SK Roudnice - Arsenal Česká Lípa 4:1 (1:0)

V první části utkání mezi čtvrtým a pátým týmem tabulky byla k vidění řada šancí na obou stranách. Tou největší byla ta ze 4. minuty, kdy se k odraženému balónu od brankáře dostal osamocený domácí borec Aldin Čajič a hlavou otevřel skóre. Dílčí stav I. poločasu mohli hosté několikrát srovnat, jako třeba Sedláček, Broschinský, Novotný či Ndiaye, ale nestalo se.

Pár okamžiků po pauze domácí ofenziva přečíslila českolipskou obranu a Kešner zvýšil na 2:0. Arsenal se nevzdal a odpověděl za necelých deset minut. Jeden z domácích obránců namazal míč Gibalovi, ten jej posunul na ještě lépe postaveného Mustaphu Ndiayeho, který si sám proti Pechatému poradil a pod brankářem snížil na 2:1.

Jenže včera velmi dobře hrající Roudnici vycházely rychlé protiútoky. A po jednom z nich padl třetí gól do sítě Lípy. Nádeníček zatáhl míč na levou stranu velkého vápna, odkud dal balón pod sebe na Čajiče, ten vystřelil, gólman Procházka míč vyrazil, k míči se dostal Svátek a po jeho levačce to bylo 3:1. V nastaveném čase dokonal českolipskou zkázu z trestného kopu Nádeníček 4:1.

Branky: 4. Čajič, 47. Kešner, 64. Svátek, 90+3. Nádeníček - 53. Ndiaye.

Roudnice: Pechatý - Petrášek, Kratochvíl, Chalupa, Hamouz - Kešner (86. Kučera T.), Bíro, Macháček (46. Nádeníček), Čajič - Blažek (42. Brožík) - Svátek.

Česká Lípa: Procházka J. - Nesvadba J., Hozda M., Patka P., Broschinský J. - Sedláček M., Kučera M., Schön V. (68. Dudka D.) - Novotný P. (52. Ježdík J.), Gibala M. (83. Finklár M.), Ndiaye M.