V tomto týmu hraje šest Čechů, k nimž patří i dva bývalí hráči České Lípy Vladimír Donát a Jan Kovařík. Trenér Pavel Hradiský se před utkáním netajil tím, že by chtěl v tomto přípravném utkání konečně zvítězit.

Na dobře upravené umělé trávě se hrál kvalitní fotbal s řadou pěkných momentů. První vážnější akci si vytvořila Lípa, když po centru Broschinského vystřelil tvrdou střelu z dvaceti metrů Kučera a gólmana Zelenku pěkně zapálily ruce.

Poté zahrozili hosté z trestného kopu: gólman Meier musel v pádu vytlačit přízemní střelu Hausra. Při následné akci si českolipský brankář vyběhl pro míč, který chtěl odhlavičkovat. Místo toho jej stačil jen prodloužit za sebe, kam si nabíhal Donát, naštěstí v poslední chvíli mu míč odkopl Broschinský, který se stačil vrátit.

V 37. minutě měla Lípa snad největší šanci první půle. Broschinský našel Mičkala, ten poslal centr do vápna, kde byl Kučera, jenže zamířil těsně vedle. O dvě minuty později zahrozil Mičkal, který zatáhl míč k pravé tyči, zpětně přihrál Breitovi, jenže ten se též netrefil. Trenér Pavel Hradiský k první půli řekl: „Měli jsme zajímavé šance, které kluci bohužel neproměnili. Je zde výborný terén, a tak doufám, že se prosadíme v druhém poločase.“

Arsenal Č. Lípa – FCO Neugersdorf 1:1 (0:0)

Branky: 74. Mičkal – 56. Donát. Rozhodčí Štastný, diváků 40.
Sestava Arsenalu Česká Lípa: Meier (46. Dvořák) – Broschinský, Novotný, Řehák, Šafář – Runt ( 46. Finklár), Vrabec (46. Silný), Breite (46. Zeman) – Kučera, Mičkal, Holeček (46. Věchet). Trenér Pavel Hradiský.

Do něj, jak je to poslední dobou zvykem, poslal českolipský kouč šest čerstvých hráčů. V úvodu zahrozila Lípa. Věchet centroval z levé strany před branku, kde si na míč nabíhala dvojice Mičkal - Kučera, jenže se nedohodli, a tak Mičkal srazil ramenem balon mimo Kučerův dosah.

Poté přišla 56. minuta, Věchet neuhlídal míč a následoval faul u postranní čáry. K rozehrání trestného kopu se postavil Kovařík, který poslal míč na zadní tyč na volného Donáta, jenž se nemýlil – 0:1. O patnáct minut později Novotný zatáhl balón k brankové čáře, následoval centr před branku, kde se Zeman před brankářem Zelenkou snažil míč tečovat do branky, jenže mířil vedle.

Lípa se vyrovnání dočkala v 74. minutě. Kučera našel v šestnáctce Mičkala a ten přesnou střelou srovnal skóre – 1:1. Arsenal se snažil o vstřelení dalšího gólu, ale obrana hostů v čele se stoperem Jamrichem a brankářem Zelenkou všem pokusům odolala.

Českolipský kouč po utkání konstatoval: „Dostali jsme celkem zbytečný gól. Samozřejmě, že jsme chtěli vyrovnat, což se nám podařilo. Škoda, že se nám nepodařilo proměnit další šance. Byl to dobrý zápas, ve kterém jsme již hráli kvalitněji. Myslím si, že se zvedáme. Máme ještě měsíc na to, abychom vše dopilovali.“