V posledním přípravném utkání na novou sezónu porazili českolipští fotbalisté B-tým Jablonce.

Arsenal Česká Lípa – Jablonec B 3:0 (1:0)

Na stadionu u Ploučnice se jako první trefil Michal Zeman, jehož po změně stran napodobili Petr Novotný a Josef Štálík. O čisté konto se podělili oba gólmani Jan Chadraba a Miloslav Aschenbrenner. Černou kaňkou bylo zranění Ginzla, který utrpěl bolístku na tomtéž místě jako v utkání s Neugersdorfem. V sestavě se také objevili dva zcela noví hráči, jedná se o Bělouška a Zmeškala. V prvním mistrovském utkání přivítá Arsenal příští sobotu Hlavici.

V generálce na start v ČFL začali aktivněji domácí a jablonecký brankář Frydrych se rozhodně nenudil. Role režiséra se ujal Broschinský, který přihrál do vápna Vrabcovi, jehož střela ale mezi třemi tyčemi neskončila. Oba hráči si spolupráci zopakovali také o deset minut později, Broschinský centroval a Vrabec pálil těsně nad. Poté z půlky hřiště střílel Broschinský a Frydrych měl co dělat, aby míč vytáhl alespoň na roh.

Agilní hru Arsenalu nezúročil ani Sláma. Jablonečtí se osmělili až pokusem Daníčka, jehož navštívenka minula Chadrabovu branku. Minutu nato Štěpánek jedovatou bombou pořádně protáhl Chadrabu. Vzápětí se ke slovu dostali opět domácí, ale ani Vrabec se Zemanem skóre neotevřeli. V 37. minutě nahrál sprintující Hloušek před prázdnou klec Vukovičovi, jenž se ve skluzu netrefil.

Bezbrankový stav zlomil v 41. minutě Michal Zeman, který využil Finklárova sklepnutí – 1:0. V úplném závěru první půle zkoušel své štěstí po Vrabcově rohu Broschinský, ale do šaten se odcházelo za stavu 1:0 pro českolipský Arsenal.

Do druhého poločasu vystřídal Chadrabu v brance Aschenbrenner. Smolně však skončil zápas pro Ginzla, který si opět odnesl stejné zranění v obličeji jako v utkání s Neugersdorfem. Ovšem byli to Českolipští, kteří se prosadili. Po nabídce Finklára mířil přesně Petr Novotný – 2:0. Baumit se ale nevzdal a i za nepříznivého stavu vystrkoval růžky. Hloušek se dostal za českolipskou obranu, ale brankář Aschenbrenner byl u míče nakonec dřív.

Následně mířil z malého vápna vedle Štálík, ale jeho chvíle měla teprve přijít. Z úhlu se pak na jabloneckého brankáře hnal Janáček, jenže bez úspěchu. O šedesát sekund později střílel zpoza vápna Josef Štálík a posunul skóre na 3:0. Poslední minuty zápasu patřily hostům. Nejprve Turbákova střela nenašla svůj cíl, ani Šídlova hlavička se neujala. A když v samotném závěru neuspěl ani Hloušek, skončilo utkání vítězstvím Arsenalu 3:0.

Hodnocení trenéra

Trenér Arsenalu Daniel Korda: „Byla to sice generálka, nicméně zase jsme zkoušeli nové hráče. Celkem jsme uhráli slušný výsledek. Někteří kluci se mi dneska líbili a potvrdili, že si řekli o základní sestavu. U některých to bylo horší. Navíc se nám zranil Ginzel, což je docela problém. Budeme tak muset vyřešit otázku stopera do příštího týdne. Kluci se snažili plnit pokyny, které jsme si řekli. Byl jsem spokojen tak ze sedmdesáti procent. Věřím, že se to bude zlepšovat. Potřebujeme teď mužstvo stabilizovat a ještě jsou tady dva hráči, kteří by mohli přijít. Mužstvo je hodně nové, to asi všichni vidí. Není to jednoduché, navíc, když ještě přibyly zranění. Tudíž jsme hráli každý zápas v jiné sestavě. Z toho nejsem úplně nadšený, ale věřím, že to příští sobotu klapne.“

V utkání se zranil stoper Ginzel. Jedná se o stejné zranění, které si přivodil v prvním přípravném utkání? „Pravděpodobně ano. Přesnou diagnózu ještě neznám, ale pravděpodobně to tak je. Dá se tedy předpokládat, že bude delší dobu mimo hru.“

Branky: 41. Zeman, 65. Novotný, 83. Štálík
Rozhodčí: Tykva – Poppr, Pospíchal. Diváci: 80.
Sestava Arsenalu: Chadraba (46. Aschenbrenner) – Broschinský, Ginzel, Patka, Štálík – Sláma, Jelen, Vrabec, Janáček – Čemba, Zeman (Novotný, Běloušek, Zmeškal, Rudolf). Trenér: Daniel Korda
Sestava Jablonce: Frydrych – Helm, Hubert, Šídlo, Podzimek – Štěpánek, Linka, Daníček, Hloušek – Vukovič, Štemberk (Feijfer, Turbák, Bulíř). Trenér: Jiří Hloušek.