Ovčáry přijely do České Lípy v pozici lídra soutěže, a proto se očekával pěkný fotbal, který však, zejména v prvním poločase, nepřišel. Úvodní dějství přineslo jen čtyři gólové šance. Na obou stranách dvě. Jenže zatímco domácí ty svoje neproměnili, hostům se tak podařilo.

V 19. minutě vyslal Runt střelu na hostující branku, ale ani následná dorážka Procházky v síti neskončila. Ve 27. minutě to byl opět Runt, který zahrozil. Udělal protihráči jesličky, pronikl do vápna, odcentroval, jenže nikdo z jeho spoluhráčů se k míči nedostal.

Na druhé straně zase nejvíce zlobil domácí defenzívu Hyka. Ve 29. minutě poslal na Meiera přízemní střelu, domácí gólman si s ní však v pohodě poradil. O deset minut však už byl ovčárský útočník přesnější. Spolu s Horákem protiútok dovedli do úspěšného konce – 0:1.

Ani druhý poločas nepřinesl zrovna extra fotbal. Tentokrát domácí v počtu nadějných šancí svého soka překonali, jenže ke gólu žádná z nich stejně nevedla.

V 52. minutě viděli diváci průnik Věcheta, z kterého byl nakonec roh. Po jeho zahrání se míč dostal až k Podolskému, jehož střela však skončila na boční síti.

Domácím určitě prospělo nasazení Holečka do hry, který ofenzívu Českolipských více rozhýbal, a sám se dostával ke střelám jako např. v 64. a v 73. minutě. Jak však už bylo řečeno, domácím se gól vstřelit v tomto zápase nepodařilo.

I přes prohru však Arsenal zůstává na osmém místě. V příštím kole zajíždí do Varnsdorfu, který už tři kola nevyhrál, a bude se chtít chytit právě na České Lípě. Arsenal si však další prohru nemůže dovolit, jelikož tabulka je tak našlapaná, že další prohra může znamenat pád i o několik míst dozadu.

„Herně jsme dneska byli lepší. Vytvářeli jsme si šance, bohužel jsme je neproměnili. Špatně jsme také kopali standardní situace,“ řekl po zápase trenér Arsenalu Pavel Hradiský.

Branka: 39. Hyka. Rozhodčí: Slavíček. ŽK: Hyka. Diváků: 450.

Česká Lípa: Meier – Vrabec, Silný, P. Novotný, Šafář – Runt (84. Brož), Podolský, Procházka, Gadžo (53. Holeček) – Věchet, Breite (62. Kaňkovský).

Autor: Alex Neugebauer