Šanci napravit si reputaci budou mít svěřenci kouče Šturmy v dalším utkání, v němž narazí na Roudnici. Družina trenéra Mariána Řízka postoupila z divizní skupiny B do České fotbalové ligy, kde si jako nováček zatím vede hodně slušně. Momentálně patří fotbalistům zpoza Labe páté místo. Roudničtí navíc na jaře ještě nezaváhali.

Duel SK Roudnice nad Labem – FK ARSENAL Česká Lípa je na programu v neděli 1. dubna s úvodním výkopem v 16.30. Na dodržování pravidel při hře bude dohlížet trojice rozhodčích, tím hlavním bude Tomáš Mokrusch z Plzně, jemuž budou na čarách asistovat Vladimír Pastyřík z Plzně a Zdeněk Mudra z Přeštic. Delegátem FAČR bude Miloš Židík z Opočna.

Pokud se do Roudnice nevydáte po vlastní ose, budete moci sledovat změny stavu na webu www.onlajny.com.

Vizitka SK Roudnice

Roudničtí fotbalisté podávali během podzimní části třetí ligy nevyrovnané výkony, vítězství střídaly porážky. Parta okolo lodivoda Řízka sbírala body především na domácím hřišti, kde zaváhala pouze s Vltavínem a Sokolem Ovčáry a remizovala s Letohradem. Jakmile však Roudnice opustila své teritorium, bylo zle.

Ze zápasů hraných na stadionech soupeřů dokázala vytěžit jen dva body za plichty s Českou Lípou a Pískem. Nováček soutěže tak přezimoval na 11. příčce, s kterou v Roudnici nepanovala spokojenost.

V průběhu zimní přestávky se Roudnice kromě soustředění v Heřmanicích zúčastnila Tipsport ligy, v níž narazila na velmi silné týmy jako Teplice, Liberec, Varnsdorf a Ústí. S tímto turnajem byl trenér Řízek spokojen. Roudnice pak odehrála ještě řadu přípravných utkání, podle slov kouče Řízka byla nejkvalitnější střetnutí s Lovosicemi a Neratovicemi.

Mimo jiné získala Roudnice také skalp druholigového Varnsdorfu.

V kádru Roudnice došlo v pauze mezi podzimní a jarní částí ke změnám. Klub opustili Obrtlík, Kwame, Ibe a Dolejška. Mužstvo naopak posílili gólman Pechatý, jenž se představil rovněž v českolipském dresu, dále obránce Kratochvíl, Macháček, Kmoch, Potočný, Novák a Svátek. Bývalý prvoligový útočník Svátek se ale v přípravě zranil a musí podstoupit operaci. Trenérům nebude k dispozici ani Vobořil, který byl v Praze přepaden, a skončil v nemocnici s prasklou lebkou.

Do jarní fáze třetí ligy vstoupila Roudnice tím nejlepším možným způsobem, z tří odehraných duelů neztratila ani bod, což ji vyhouplo až na páté místo. Na Roudnici postupně nestačily Karlovy Vary, Hlavice a rezerva Liberce.

V týmu Roudnice působí ještě jeden hráč, který svou fotbalovou kariéru alespoň na chvíli spojil právě s Českou Lípou. Jedná se o obránce Jakuba Píchu.

A co před utkáním říká  roudnický trenér Marián Řízek?

„Je to v podstatě derby, na které se těšíme. Asi to bude i trochu vyhecovanější. Na domácím hřišti chceme potvrdit předchozí výsledky a získat plný počet bodů. V sestavě by oproti minulému zápasu k velkým změnám dojít nemělo. Soupeře jsem viděl jen jednou v přípravě v Brozanech, kde asi nebyl kompletní. Pokud ano, bylo by to pro nás dobré, protože tam nepůsobil přesvědčivě. Věřím, že vyhrajeme.“  

Zvednou si hráči Lípy sebevědomí?

Českolipští v minulém kole po dvou výhrách nad Hlavicí a Libercem B tvrdě narazili. Na půdě tehdy ještě posledního Letohradu se sice ujali vedení zásluhou Kučery, ale domácí ještě do poločasu skóre otočili. Nejprve vyrovnal Nadrchal a před odchodem do šaten převrhl misky vah na stranu Východočechů Vukadinovič. Vedení Letohradu navýšil ve druhé půli z penalty Brendl a zkázu dokončil Just.

Zvednou si hráči  Arsenalu sebevědomí proti Roudnici? Věřme, že ano!

Michal Šandor