Další nepodařené utkání ze strany českolipského Arsenalu se odehrálo v sobotním podvečeru na Městském stadionu u Ploučnice.

Domácí tentokrát nezvládli pokořit obranu FK SEKO Louny a po dvou inkasovaných brankách podlehli 0:2.

Arsenal Česká Lípa - SEKO Louny 0:2 (0:0)

Trenér České Lípy Martin Šimon po zápase přiznal: „Prohru jsme si zavinili sami. V úvodních dvaceti minutách jsme měli čtyři šance, z toho dvě gólové, ale ty jsme neproměnili. Potom jsme bušili do plných, ale nebyli jsme nebezpeční. Pak ve druhém poločase uděláme chyby, které se pořád opakují. Soupeř vlastně z ničeho nám dal po dvou chybách z rohu gól. Pak ještě hráč přihraje soupeři přímo do běhu a je z toho penalta. Co k tomu říct? Samozřejmě, že situace se pro nás stává čím dál složitější, ale musíme jít od zápasu k zápasu.“

Trenér hostí Pavel Schettl utkání okomentoval slovy: „Žádný velký fotbal se nehrál. Terén byl hrbolatý a tvrdý. Pro nás byl důležitý první gól ze standardní situace a pak už jsme to měli pod kontrolou.“

V úvodu měli několik šancí domácí, hlavně když Vodrážka se dostal před lounského gólmana Pokorného, jenže úspěšnější byl soupeř. Hosté zahrozili až ve třicáté minutě, kdy Fiřt z pravé strany vyzkoušel pozornost českolipského gólmana. Pak se hrálo převážně od vápna k vápnu.

Druhý poločas probíhal stejně jako ten první, jen s tím rozdílem, že se na konci prosadili hostující hráči po chybách v českolipské obraně. Lípa se snažila, ale jejich útoky končily převážně na nepřesnostech, hlavně chyběla střelba. Deset minut před koncem přišel rohový kop hostí, z kterého skóroval Zicha 0:1.

A pak přišel další zkrat ze strany českolipské obrany. Podroužek vybojoval u postranní čáry míč, chtěl jej přihrát svému spoluhráči v bráně, jenže jeho úmysl vystihl Zeman, šel sám na Chadrabu. Ten, ve snaze zabránit střele, jej fauloval a byl z toho pokutový kop, který proměnil Popovič 0:2.

Branky: 80. Zeman, 88. (z pen.) Popovič. Rozhodčí: Kovářová, ŽK: 2:2. Diváků: 220.
Sestava České Lípy: Chadraba - Valta, Mígl, Hauer, Podroužek - Lacek, Zemánek, Vodrážka (75. Šimon), Frömmel (75. Malý) - Hodač, Vacek (61. Ladra).

Miroslav Dalík