Třetiligové České Lípě po malátném výkonu prohráli 1:2.

Varnsdorf - Arsenal Č. Lípa A 1:2 (0:1)

Domácího trenéra Aleše Křečka musely bolet oči hlavně z prvního poločasu, kdy jeho svěřenci měli do optimálního výkonu hodně daleko. „První dějství kluci pouze tak zvaně odehráli. Chovali se tak, aby se jim snad něco nestalo. Soupeř byl lepší a důraznější a zaslouženě šel do vedení. My jsme nepředvedli prakticky vůbec nic,“ nebral si servítky varnsdorfský lodivod.

Slovan se rozjel až v závěru utkání, kdy dokázal už pouze zkorigovat na 1:2. „Mírně jsem spokojený s poslední půlhodinou. Hostům jsme nepůjčili míč, ovšem vyložených šancí jsme si na druhou stranu příliš nevytvořili. Snížili jsme po standardní situaci, kdy se po dorážce prosadil střídající Stehlík,“ dodal Křeček.

Za hosty skórovali Vrabec a Kousal, za Slovan výsledek korigoval Stehlík.

I přes zpackanou generálku zůstává Aleš Křeček optimistou. „Nedokážu si špatný výkon vysvětlit. Kluci už se těší na přírodní trávník a v hlavě se jim honí utkání s Jihlavou. Přeci jen dva měsíce jsme hráli na umělé trávě. Tím nechci hráče omlouvat, soupeř byl lepší a důraznější, prostě jsme hráli špatně. Pevně věřím, že Jihlavu dokážeme v jarní premiéře pořádně potrápit,“ neskládá zbraně.

Branky: 76. Stehlík - 23. Vrabec, 59. Kousal.

Č. Lípa: Meier (30. Chadraba) - Broschinský, Jablonský, Silný, Pícha - Novotný, Štálík, Vrabec, Beran, Voltr - Moulis (Průběžně střídali Kousal, Mičkal, Hradecký, Parys, Prückner).
Varnsdorf: Porcal - Ježdík, Pimpara, Ginzel (46. Stehlík), Hozda - Jakobovský, Kotiš - Rudnytskyy (59. Mach), Chod (78. Drakul), Jordák (59. Kulhánek) - J.Procházka (59. Klavík).