ARSENAL ČESKÁ LÍPA – FK BAUMIT JABLONEC B 3:0 (2:0)

„Jablonec svoji kvalitu má, hlavně v poli hrál velmi dobře kombinačně, což nám dělalo trochu problémy. Ale rozhoduje se v šestnáctkách a tam jsme byli úspěšnější. Jsem spokojený jak s výsledkem, tak s přístupem hráčů,“ říká trenér Arsenalu Pavel Hradiský.

Ve 12. minutě se do šance dostal Breite, ale nakonec z toho byl jen roh. Jenže se nakonec ukázal jako velmi důležitý. Po jeho zahrání se míč dostal opět k Breitemu, který se tentokrát už nemýlil – 1:0. Hned minutu na to se hosté dostali do protiútoku, ale Vukovičova hlavička nakonec skončila mimo tyče Meierovy branky.

Poté se patnáct minut hrálo především mezi oběma šestnáctkami bez vyloženějších šancí. To se změnilo ve 31. minutě, když Vrabec zahrával přímý kop z třiceti metrů a k překvapení všech, obzvláště hostujícího brankáře, míč skončil v síti – 2:0. Poslední šance první půle přišla z kopačky Breiteho, ale jeho bomba skončila vedle Frydrychovy branky.

Čtyři minuty po začátku druhého poločasu se dostával do příležitosti Vukovič, ale Meier ve spolupráci s obranou jabloneckou šanci zažehnal. Radost přišla na druhé straně. Finklár sice trefil břevno, jenže míč se odrazil k Holečkovi a ten dal na 3:0. Do konce utkání už oba brankáři nemuseli hasit žádná nebezpečí před svými brankami.

Branky: 13. Breite, 31. Vrabec, 53. Holeček. Rozhodčí: Řezáč. ŽK.: Runt (Česká Lípa). Diváků: 400.

Česká Lípa: Meier - Vrabec, Řehák, P. Novotný, Šafář - Runt, Breite (53. Gadžo), Procházka (88. Opočenský), Finklár - Holeček, Věchet (76. Kaňkovský).

Jablonec B: Frydrych - Farkaš, Kuželka (75. Rudolf), Rathouz, Parys - Kulhánek, Šisler, Klapka (53. O. Novotný), Biro, Steiner (87. Daníček) – Vukovič.

Autor: Alex Neugebauer