Zimní příprava fotbalistů třetiligového Arsenalu vstupuje do fáze, v níž se trenérská dvojice Radim Nečas, Oldřich Meier bude snažit otestovat všechny své hráče přímo na hřišti. Mužstvo České Lípy totiž zahajuje turnaj Vyšehrad Cup na umělé trávě v Praze.

Tato tradiční fotbalová konfrontace je v zimním období druhým nejlépe obsazeným podnikem, hned po Tipsport Cupu. Českolipští ho odstartují od 15 hodin v duelu s divizním FK Dobrovice.

„Jsme sice teprve na začátku přípravy, ale na vyšehradském turnaji rozhodně chceme udělat co nejlepší výsledky a co nejlépe uspět," zdůrazňujeOldřich Meier,asistent trenéra Radima Nečase.

„Trénujeme pětkrát týdně, v pondělí je spinning, v úterý, ve středu a v pátek využíváme areál v Heřmanicích a soboty jsou vyčleněné vesměs pro přátelské zápasy," nahlíží do týdenního harmonogramu přípravy mužstva bývalý gólman České Lípy.

Z podzimního kádru odešel Řehák (návrat do Mostu), Bohata je na zkoušce ve střížkovských Bohemians a Abraham zkouší štěstí v Příbrami.

„Zatím první novou tváří je Lukáš Suk z Liberce a gólman Jan Hanzal z Teplic. Příležitost v přípravě dostanou všichni hráči, včetně těch, kteří se vrátili z podzimního hostování v jiných klubech," doplnil Meier.

V kádru Dobrovice jsou dva bývalí prvoligisté. Dvojnásobný mistr Gambrinus ligy a obránce s pohárovými zkušenostmi Martin Zbončák, který během své kariéry hájil barvy například Brna, Liberce, Sparty či Slavie. V záloze pak nastupuje Tomáš Cigánek. Bývalý fotbalista Mladé Boleslavi a Kladna odehrál v první lize 116 utkání, v nichž vstřelil čtyři góly.

„Naším cílem na tomto kvalitně obsazeném turnaji je stabilizovat mužstvo a na jaře se posunout v tabulce co nejvýše. Nebránili bychom se ani postupu," nechal se slyšet dobrovický sportovní manažerDavid Čáslava.

Soupeři České Lípy v zimní přípravě

19. ledna (15.00): FK Dobrovice (turnaj Vyšehrad Cup).

23. ledna (17.30): Mladá Boleslav juniorka (na UMT v Heřmanicích).

30. ledna (18.00): Táborsko (UMT v Českém Dubu).

26. ledna (15.00): FK Slavoj Vyšehrad (turnaj Vyšehrad Cup).

2. února (11.00): FC Písek (turnaj Vyšehrad Cup).

5. února (17.00): Liberec juniorka (UMT v Heřmanicích).

10. února (15.00): SK Kladno (turnaj Vyšehrad Cup).

16. února (11.00): TJ Štěchovice (turnaj Vyšehrad Cup).

23. února (13.00): TJ Kunice (turnaj Vyšehrad Cup).

2. března (???): Vyšehrad Cup (zápas o umístění).

Radek Valenta, Michal Šandor