Důležité vítězství vybojovali fotbalisté České Lípy ve 28. kole Fortuna Divize mužů na půdě týmu, který je rovněž ohrožený sestupem.

Lépe z tohoto duelu vyšel českolipský Arsenal, který zvítězil 4:0.

Předseda českolipského klubu a zároveň gólman Jan Chadraba k tomu řekl: „Jeli jsme pro tříbodovou výhru, protože nadále bojujeme o záchranu. Jsem rád, že jsme zápas zvládli a že jsme ho dohráli bez inkasovaného gólu.“

SK Hrobce - Arsenal Česká Lípa 0:4 (0:2)

Úvod utkání patřil českolipským hráčům. Již v sedmé minutě Lacek vybojoval míč a přihrál před branku na zcela volného Hauera, jenž se nemýlil 0:1. O dvě minuty později musel Chadraba čelit tvrdé Belákově střele.

Pak přišla krásná akce Lacka, který zatáhl balón po pravé straně podél lajny a následovala zpětná přihrávka na volného Kaňkovského, načež českolipský střelec nedal šanci domácímu brankáři Sailerovi 0:2.

V závěru první půle měli oba soupeři po jedné šanci, nejprve Antonín Kühn vyzkoušel Chadrabovu pozornost, na druhé straně vystřelil Lacek, jemuž ke gólu zabránila teč obránce a byl z toho rohový kop.

Druhý poločas začal opět pro Lípu dobře. V 64. minutě si Kaňkovský všiml rozeběhnutého Lacka a ten své sólo zakončil třetím gólem. Následovala šance Ladry, který po rohu Hodače poslal míč hlavou těsně nad branku.

Šestnáct minut před koncem Kaňkovský zužitkoval v další gól centr Lacka 0:4. Pak přišla největší šance domácích ke vstřelení gólu. Po trestném kopu Jakuba Kühna se míč dostal do šestnáctky, kde soupeř třikrát vystřelil z bezprostřední blízkosti na Chadrabu, ale ten byl vždy na místě.

Lípa tak získala tři povinné body k záchraně.

„V příštím kole nás čeká utkání jara, ve kterém hostíme Rakovník. Na tento zápas se samozřejmě připravíme a doufám, že to zvládneme. Věřím také, že nám přijdou pomoci i naši fandové, které budeme potřebovat.“

Tento duel se odehraje v sobotu 9. června od 17 hodin na stadionu u Ploučnice.

Branky: 7. Hauer, 24. a 75. Kaňkovský, 64. Lacek. Rozhodčí: Babka, ŽK: 1:3. Diváků: 50.
Sestava České Lípy: Chadraba - Hauer (61. Ladra), Vodrážka, Malý - Vacek, Mígl, Valta, Lacek, Podroužek (24. Zemánek) - Hodač (77. Šimon).