Arsenal venku opět padl

Praha – Ani v dalším utkání na půdě soupeře třetiligový Arsenal Česká Lípa nebodoval.

9.11.2010

Demke se snaží zastavit Půlpánovu akci.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Tentokrát si přivezl těsnou porážku z pražského Vltavínu. Domácí si připsali tři body díky proměněné penaltě.

Vltavín – Č. Lípa 1:0 (0:0)

Trenér České Lípy Radim Nečas k tomu řekl: „Prohráli jsme další zápas venku, takže jsem maximálně nespokojený. Musím se pozastavit nad naším chování na hřišti: další vyloučený hráč a k tomu čtyři žluté karty. S tím už musíme něco udělat!“

Rozhodující moment přišel po přestávce v 51. minutě. Řehák na hranici vápna fauloval pronikajícího útočníka a hlavní arbitr Moník bez rozpaků i přes protesty českolipských hráčů ukázal na pokutový kop. A nejzkušenější hráč Vltavínu Tomáš Kuchař svoji šanci využil – 1:0. Domácí se v 73. minutě radovali z dalšího gólu, jenže zbytečně, protože kvůli ofsajdu nebyl uznán.

Devět minut před koncem přišla další pohroma pro českolipský tým. Řehák, ač už měl žlutou kartu, zcela zbytečně fauloval protihráče a musel jít předčasně do sprch.

I když Lípa dohrávala o deseti, mohla utkání dovést do remízového stavu. Blízko k tomu měl Vrabec, jenž poslal tvrdou střelu do levého růžku Pokorného branky, ovšem pražský gólman bravůrním zákrokem vytěsnil míč na rohový kop. Lípa nakonec odjela z Prahy bez bodu.

Domácí trenér Kronďák po duelu říkal: „Bylo to střetnutí bez šancí, v němž rozhodla penalta, která podle mého názoru byla absolutně jasná. Nevím, proč se zde hosté rozčilují…“

Branka: 51. Kuchař (PK). Rozhodčí Moník, ŽK 2:4, ČK 0:1 (81. Řehák). Diváků 186.
Sestava Č. Lípy: Meier – Parys, Silný, Ondráček, Řehák – Finklár, Beran, Vrabec, Prückner (83. Vodrážka) – Kousal, Mičkal (77. Zeman).

9.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa.

Nemocnice plánuje nákladné investiční akce. Hledá podporu u obcí

Euro, ilustrační foto

ANKETA: Měla by budoucí vláda pevně stanovit termín přijetí eura?

ANKETA: Snížili byste počet poslanců a senátorů?

Skalice potvrdila první místo

Skalice - Také fotbalisté SK Skalice prodloužili vítěznou šňůru, která se jim v krajském přeboru prodloužila na pět zápasů.

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Nechci vládnout s bývalým agentem StB a podvodníkem. Svoboda rezignoval

Liberec - Volby v Libereckém kraji přišly o výraznou osobnost. Druhého místa na kandidátce KDU-ČSL se v úterý vzdal Kamil Jan Svoboda. Zároveň rezignoval na funkce předsedy městského výboru KDU-ČSL v Liberci a člena Krajského výboru KDU-ČSL v Libereckém kraji.