Do té doby kvalitní hra SK dostala trhlinu, již na těžkém terénu nedokázal zacelit. Hosté si nakonec odvezli těsnou výhru 1:0. „Bylo to nesmyslné vyloučení a hrubá chyba našeho hráče, který nás postavil do nepříznivé role," prohlásil trenér Daniel Drahokoupil. Důvodem nekompromisní červené byl úder loktem. „Držel mě a já se jen chtěl vytrhnout," hájil kladenský obránce.

SK Kladno – Arsenal Česká Lípa 0:1 (0:0)

Gól si však dali domácí sami. Ve 47. minutě prohrál Bartoš souboj se Sedláčkem, jehož centr usměrnil do sítě stoper Vavřina.

Do vyloučení hrál SK pěkný kombinační fotbal z něj vzešly dobré možnosti. Sám na bránu šel P. Růžička a po něm se probyl do podobné šance Tóth. Ani jednomu ale nepřál v koncovce terén. Na straně hostů se dostal do největší šance na jaře už šestigólový střelec Novotný.

Druhá půle byla ze strany desítky domácích borců v první řadě o bojovnosti. Severočeši sice měli převahu, branku ale příliš neohrožovali. Výjimkou byla rána Dudky do břevna. V závěru Kladenští vyždímali zbytky sil, a pokud by se k nim přiklonilo štěstí, mohli i vyrovnat. Vavřinův tečovaný trestňák ale stačil Bojčuk zachytit.

Trenér vítězů Radim Nečas prohlásil, že výhra jeho týmu byla vydřená. „Pomohlo nám, že šli domácí do deseti. Mohli jsme vstřelit více branek a také jsme málem doplatili na lehkovážnost," uvedl a stejně jako Drahokoupil ocenil slušnou úroveň utkání.

Lípu přivedl na trávník kapitán Jan Broschinský, jenž v minulosti oblékal dres SK.  Proti svému bývalému týmu hrál na Kladně třikrát. Remizoval tady s Vlašimí, prohrál s Lípou a se stejným týmem konečně uspěl. „Už to muselo přijít. Výhra nás ale stála na takovém terénu moc sil. Jsme za ni strašně rádi," uvedl.

Kladno nastoupilo s týmem, jenž měl průměr 23 let. Ve výborném světle se ukázala většina hráčů. Nejvíc však překvapili a potěšili mladíci - dorostenec Hanzlík a Štoncner, jenž na podzim hostoval v divizních Štěchovicích. „Jsem rád, že Hanzlík nezklamal, protože ne každému se jeho zařazení zamlouvalo," těšilo Drahokoupila, jenž společně se šéfem klubu Drahotou po utkání poděkoval celému mužstvu za enormní nasazení a bojovnost.

Branky: 47. vlastní Vavřina. ŽK: Vodička, Procházka, Štoncner, Hanzlík – Ježdík. ČK: 42. Samek. Rozhodčí: Kříž. Diváci: 275.