Hlavní rozhodčí Leoš Slavíček nastavil po uplynutí řádné hrací doby čtyři minuty navrch. V poslední nastavované minutě hosté ještě jednou střídali, a tak nechal arbitr ve hře dál pokračovat, a stalo se nečekané.

Po nebezpečné střele jednoho z domácích borců zahráli sešívaní v šestnáctce rukou, Slavíček na nic nečekal a ukázal na značku pokutového kopu. To vyvolalo nevole ve slávistických řadách. K penaltové exekuci se postavil Petr Novotný a nezaváhal. Slavia si tak odvezla z České Lípy pouze bod.

„Stará pravda říká, že penalta je, když ji rozhodčí zapíská. Ve vápně bylo asi dvacet hráčů a střelu někdo ze slávistů vyrazil z brankové čáry. Já jsem ale neviděl, jestli to bylo rukou, hlavou nebo čím vlastně,“ přiznal domácí kouč Pavel Hradiský.

K zápasu se vyjádřil také trenér Slavie Miroslav Janů: „První poločas jsme hráli velice dobře, soupeře jsme zaskočili dvěma brankami, měli jsme další dvě velké šance, byl jsem spokojený. Druhý poločas hodnotit nechci, nezlobte se. Něco takového jsem asi ještě ve své trenérské kariéře nezažil. Naši fanoušci si udělají svůj obrázek sami.“

Arsenal Č. Lípa – Slavia Praha B 2:2 (0:2)

Branky: 62. Vrabec, 90. + 6.) Novotný (PK) - 32. Zieris, 42. Zahálka. Rozhodčí: Slavíček, ŽK: 0:2 (Kolařík, Mareš, Novotný). Diváků 700.
Arsenal: Meier - Novotný, Silný, Řehák, Šafář - Runt (78. Slabashevich), Vrabec, Breite (85. Zeman) - Mičkal, Kučera (46. Bednář), Holeček. Trenér P. Hradiský.
Slavia B: Berkovec - Mikula, Zieris, Palko Dens - Zahálka Z. (68. Duranski), Kolařík (73. Novotný), Milutinovič (90+4. Zahálka Š.), Mareš - Pázler, Vyhnal. Trenér M. Janů.

Červenobílí přijeli k Ploučnici s velmi omlazeným kádrem, na soupisce se objevilo hodně dorostenců. Skóre zápasu se poprvé měnilo ve 32. minutě. Pražané zahrávali roh, nejvýše si vyskočil Petr Zieris a bylo to 0:1. Českolipští si poté vůbec nerozuměli s míčem, kazili jednoduché přihrávky a nedostali se k přímému ohrožení Berkovce. Troufalost domácích hráčů ztrestal ve 43. minutě Zdeněk Zahálka – 0:2.

Do 2. poločasu provedl trenér Arsenalu Pavel Hradiský jednu změnu, když nechal sedět Lukáše Kučeru a naopak na trávník poslal Martina Bednáře. V 57. minutě měli domácí obrovskou šanci na snížení. Po faulu na Holečka nařídil sudí Slavíček pokutový kop, k jehož provedení se postavil kapitán Petr Silný. Berkovec mu však jeho úmysl vystihl…

V 63. minutě se Severočeši přeci jen dočkali, Novotného rána byla sražena na roh. Této standardní situace se zhostil Petr Šafář, poslal nadýchaný centr před bránu, kde se nejlépe zorientoval Karel Vrabec – 1:2. O šest minut později se tváří v tvář Berkovcovi objevil Jakub Mičkal, domácí fanoušky však nerozjásal.

Poté se už žádná vážnější šance neurodila, až přišel již zmiňovaný závěr. Rozhodčí Slavíček nastavil čtyři minuty za předešlá střídání v průběhu druhé části hry. V 94. minutě hosté opět střídali, a tak nechal Slavíček ještě několik desítek sekund hru běžet.

Přišla 96. minuta a tvrdá rána jednoho z českolipských fotbalistů zasáhla slávistického obránce do ruky. Slavíček nařídil okamžitě penaltu a červenobílí ho ihned obklopili svými protesty. Nic však nevydiskutovali, k penaltové exekuci se postavil Petr Novotný a jako zkušený matador vyrovnal na konečných 2:2.

Nejlepším hráčem utkání byl z českolipských řad vyhlášen brankář Oldřich Meier.