Za šlágr víkendového kola v České fotbalové lize je odborníky považován nedělní mač v České Lípě mezi domácím Arsenalem a lídrem tabulky FK Kolín.Svěřenci českolipského kormidelníka Radima Nečase mají ze čtvrtého místa na vedoucí tým ztrátu pouhých šest bodů. Pokud jej v neděli porazí, dotáhnou se na tři.

„V případě vítězství jsme jednoznačně ve hře o postup do II. ligy. Ta znamená splnění snu všech českolipských fanoušků," prohlásil ředitel FK Arsenal Roman Hejna.

Kapitán mužstva Jan Broschinskýa celá hráčská kabina má jasno: „Stoprocentně chceme vyhrát a dáme do toho všechny síly. Před námi jsou tři těžké zápasy se soupeři z horní poloviny tabulky, které nás prověří v tom, jestli máme na to být ve hře o postup. Hlavně, aby nás přišlo podpořit co nejvíc fanoušků," zdůraznil „Bróša".

Ondřej Holeček, který jako první přišel za spoluhráči a vedením klubu s nápadem věnovat čistý výtěžek ze vstupného na pomoc při léčbě vážně nemocného Ladislava Hasmandy, a k tomu ještě přidat podstatnou část z hráčských prémií za vítězství či remízu právě z tohoto duelu, se s kapitánem Broschinským naprosto shoduje.

„Chceme bodovat na maximum, protože po Kolínu nás čeká Lokomotiva Vltavín a Roudnice, tedy mužstva z předních příček tabulky. A kdyby se nám podařilo vyhrát, tak bychom právě těm favoritům, kteří pomýšlejí na postup do druhé ligy, situaci na předních místech hodně zkomplikovali," ví 31letý záložník.

Fotbalový tým trenéra Nečase odjel v sobotu na krátké soustředění do Heřmanic, odkud se vrátí dnes přímo na stadion U Ploučnice k duelu s Kolínem.

Utkání Arsenal Česká Lípa FK Kolín zahajuje v neděli od 16.30 hodin.