Fotbalisté České Lípy v sobotu vstoupili do jarní část sezony v ČFL, v níž drží šesté místo. Tým během zimní přestávky nepotkaly žádné drastické změny a dobré výsledky v přípravě byly zdokumentovány vítězstvím na dobře obsazeném turnaji Vyšehrad Cup 2013.

„S přípravou jsme maximálně spokojeni. Českolipský klub, v čele s panem Jakoubkem, udělal všechno pro to, abysme jarní sezonu v ČFL odehráli co nejlépe," řekl exkluzivně Deníku ředitel FK Arsena lRoman Hejna, který zdůraznil, že celek České Lípy dnes do Hlavice odjel s cílem vyhrát. „Chceme jarní část odstartovat co nejlépe, tedy výhrou," zdůraznil.

Hlavice je po podzimu na posledním místě za dvě výhry a jednu plichtu a záchrana je prakticky nemožná, protože padají tři poslední týmy a na nesestupové místo tak ztrácí 12 bodů. „Po podzimní špatné části se mužstvo rozpadlo. Angažování hráčů z Hradce Králové vzhledem k jejich výkonům a finanční náročnosti byli pro nás neúnosní. Proto jsme se rozhodli dohrát soutěž z vlastních zdrojů," potvrdil manažer FK Hlavice Jiří Dvořák.

Byli osloveni a zkoušeni jak hráči z Libereckého kraje, tak i z Prahy, ale nakonec hostování u poloviny z nich nedopadla. Představili se, ale nakonec zejména kvůli pracovním povinnostem nebudou Doležel z Doks, Malinský z Hejnic, Měsíček a Böhm ze Slavie, Kozma z Mladé Boleslavi. Naopak hlavičtí funkcionáři sehnali Synka ze Slavie, Doležala ze Sparty, Kulhánka z Letohradu, Maňase z Mladé Boleslavi, Válka z České Lípy.

„Měli jsme přislíbeny tři hráče ze Střížkova, ale jejich farma v Jirnech má také problémy se sestavou, proto tam avizovaní hráči přešli," poznamenal manažer.

Arsenal nastoupil v zimní přípravě celkem k deseti utkáním, z nichž sedm vyhrál, ve dvou remizoval a ještě na sklonku roku 2012 jednou prohrál. Tým sice nenalezl žádného ostrostřelce, disponuje však výraznou vyrovnaností všech svých řad.

V přípravě se do branky téměř nedostal Daniel Bojčuk, místo něj získal klub na hostování z Jihlavy kvalitní náhradu v podobě Jana Procházky. Během zimy nastupoval mezi třemi tyčemi českolipské branky také Jan Hanzal z Teplice, ten ovšem zatím na soupisce nefiguruje. „Ještě tu trénuje, ale zatím jsme ho na oficiální soupisku nezapisovali. Spíše se tu připravoval," uvedl PR manažer klubu Michal Šandor.

ZMĚNY V KÁDRU:

Příchody: Lukáš Suk (Liberec), Jan Hanzal (Teplice), Michal Sedláček (Viktoria Žižkov hostování do 30. 6. 2013), Jaroslav Nesvadba (Bohemians Praha hostování do 30. 6. 2013), Jan Procházka (Jihlava hostování do 30. 6. 2013), Daniel Dudka (Mladá Boleslav hostování do 30. 6. 2013), Miroslav Hozda (Dunajská Streda).

Odchody: Petr Horák (Nový Bor), Ladislav Beran (Lovosice), Martin Válek, Karel Kaňkovský (Nový Bor), Jan Kliment, Daniel Linhart, Petr Řehák (Most), Petr Bohata (Bohemians Praha), Martin Abraham (Příbram), Miloslav Aschenbrenner (Most).

Obrana také doznala několika změn. Oživení přinesl zejména příchod Jaroslava Nesvadby z Bohemians Praha, který do České Lípy přišel na hostování do června 2013. V obranné linii by měl nastupovat také Miroslav Hozda. Toho možná znají čeští fanoušci z působení v nedalekém druholigovém Varnsdorfu, naposledy působil tento Slovák v Dunajské Stredě.

Pozadu ovšem nezůstala ani záloha. Klíčový motor hry každého týmu vyztužili velmi kvalitní borci typu Michala Sedláčka či Daniela Dudky, který je kmenovým hráčem Mladé Boleslavi, ale do České Lípy zamířil z druholigové Čáslavi. Středovou linii naopak opouští Petr Bohata, který se vydal zkusit štěstí v Bohemians Praha. Diváci se už také nemohou těšit na Martina Abrahama, jemuž skončilo hostování.

Do útoku přišel Lukáš Suk z Liberce, týmu se povedlo udržet Miloše Gibalu, který byl se třemi brankami nejlepším střelcem Arsenalu v přípravě, či Petra Novotného. Sezonu začíná Arsenal tuto sobotu v Hlavici, poprvé doma se českolipští fotbalisté představí 24. března od 15 hodin s Domažlicemi.

Hráčský kádr:

Brankáři: Jan Procházka, Daniel Bojčuk

Obránci: Pavel Bína, Josef Štálík, Jaroslav Nesvadba, Miroslav Hozda, Petr Müller, Pavel Patka, Jan Broschinský

Záložníci: Ondřej Holeček, Martin Finklár, Michal Sedláček, Martin Kučera, Vladislav Schön, Jiří Ježdík, Daniel Dudka

Útočníci: Petr Novotný, Miloš Gibala, Lukáš Suk

Trenér: Radim Nečas. Asistent trenéra: Jiří Ješeta. Vedoucí mužstva: Josef KoštaFyzioterapeut: Václav Kašša.

VÝSLEDKY ČESKÉ LÍPY V PŘÍPRAVĚ:

Arsenal - Varnsdorf 1:4. Branka: Gibala.

Arsenal - Táborsko 3:2. Branky: Müller 2, Ježdík.

Turnaj Vyšehrad Cup:

Arsenal - brovice 2:0.Branky: Müller, vlastní.

Arsenal - Štěchovice 3:1.Branky: Gibala, Schön, Patka.

Arsenal - Mladá Boleslav jun. 2:2. Branky: Patka, Schön.

Arsenal - Vyšehrad 2:2. Branky: Gibala, Beran.

Arsenal - Písek 1:0. Branka: Holeček.

Arsenal - Kladno 4:1. Branky: Dudka 2, Štálík, Suk.

Arsenal - Kunice 3:2. Branky: Bína, Sedláček, Ježdík.

Finále: Arsenal - Slavia jun. 2:0. Branky: Ndiaye, Sedláček.

R. Barkman, R. Valenta