Sešívaní angažovali před zahájením letní přípravy nového trenéra, kterým je Pavel Řehák, jenž působil jako asistent Karla Jarolíma u prvoligového „áčka“. Pod jeho vedením se ale mužstvu nedaří, neboť Pražané vyhráli pouze jedinkrát z osmi zápasů. Českolipští mají za sebou povedené střetnutí s Českými Budějovicemi, které rozhodli ve svůj prospěch během úvodních dvanácti minut.

Vizitka soupeře

V kádru Slavie došlo před začátkem přípravy na novou sezonu ČFL ke změně trenéra, nově vede mužstvo Pavel Řehák, který od ledna 2007 působil jako asistent Karla Jarolíma u prvoligového A-týmu. Řehákovi přibylo do sestavy devět dorostenců, naopak kouč Řehák už nemůže počítat se službami Š. Zahálky, který odešel do Vltavínu.

Příprava na novou sezonu se Řehákovým svěřencům nadmíru vydařila. Fungovala jim útočná síla a defenziva si rovněž vedla na jedničku, a tak výsledky z přípravy ukázaly, že Slavie po loňském pátém místě to letos může dotáhnout ještě dál. Ovšem přišly mistrovské zápasy a vše bylo úplně jinak.

Slavia vůbec nechytla začátek ligy, jedna porážka za druhou… Premiérový bodový zisk si připsala až v 6. kole, kdy na svém hřišti zdolala Kunice 3:1. Za zmínku stojí hlavně vysoká prohra v Chomutově 6:2 a domácí zaváhání s Libercem 0:3.

Herní pohoda a dobré výsledky jako by se z přípravy vytratily a Slavie rázem okupuje poslední místo v tabulce s pouhými třemi body a pasivním skóre 9:19. Nejlepším střelcem Slavie je se třemi trefami Pavel Vyhnal, který se v dobrém světle ukázal i v pondělním derby pražských „S“.

Cíl? Přivézt body!

Českolipským fotbalistům vyšel poslední zápas na jedničku. Během úvodních dvanácti minut třikrát rozradostnili své fanoušky a ujali se vedení 3:0. V dalším průběhu utkání trochu polevili a Budějovice snížily na konečných 3:1. Svěřenci trenéra Nečase se tak v tabulce posunuli na desátou příčku. Vloni Arsenal přivezl ze Slavie všechny tři body, neboť brankou Radima Věcheta zvítězil 1:0.

Podaří se podobný výsledek zopakovat také v neděli? „Po domácí porážce s Hlavicí a remíze s Karlovými Vary už musíme ty ztracené body někde získat zpátky. Nejlépe už teď v neděli,“ zdůrazňuje Milan Slipčenko, asistent trenéra Radima Nečase.

„Víme, že Slavie má hodně mladý kádr a může posílit o hráče z áčka. Ale to nic nemění na tom, že naším cílem je přivézt body.“
Oba kouči již můžou počítat s karetním hříšníkem Vrabcem, po zranění se do kádru vracejí také Finklár a Silný.

„O základní sestavě rozhodneme až po sobotním tréninku,“ předeslal Milan Slipčenko. Duel mezi B-týmem Slavie Praha a Arsenalem Česká Lípa je na programu v neděli 26. září od 10.15.