Českolipský fotbalový A–tým jel ve 12. kole ČFL na horkou půdu do Chomutova. Utkání patřilo mezi ty vyhrocenější. Českolipští zahráli jeden z těch lepších výkonů, ale neprosadili se brankově, i když se jim v první půli podařilo vstřelit gól, ale podle pomezního rozhodčího byl vstřelen k podivu všech z údajného ofsajdu…

FC Chomutov – Č. Lípa 2:0 (0:0)

Duel přinesl bojovný a tvrdý fotbal. První vážnější akcí zahrozili domácí v 11. minutě po přímém kopu Karrmanna, který vybídl přízemní střelou nabíhajícího Bartoše, ten míč tečoval pouze do boční sítě. U další šance byl opět Karrmann, kdy poslal pas na Peterku. Jeho střela šla vedle Meierovy branky.

Prakticky z protiútoku zahrozila Lípa průnikem Kousala po pravé straně a jeho následném centru napříč pokutovým územím, kde Mičkal ve skluzu minul. Za dvě minuty se už Arsenal radoval z branky, jenže zbytečně, pomezní arbitr odmával ku podivu všech Kousalovi ofsajd. Ve zbytku prvního poločasu se již nic vážného nestalo, hrálo se převážně od vápna k vápnu.

Druhý poločas zahájili lépe hráči z Čeké Lípy. Kousal se uvolnil před vápnem a ze střední vzdálenosti orazítkoval břevno. Pak se již skóre měnilo ve prospěch domácích. Běžela 55. minuta, kdy se na hranici ofsajdu uvolnil Horna a z velkého vápna překonal Meiera přesnou střelou k tyči – 1:0. Hosté se dožadovali odmávání ofsajdu, ale zbytečně.

Poté se do gólové šance dostal Beran, když dva metry před malým vápnem dostal míč na nohu, jenže mířil nad branku. Definitivní tečkou zápasu byl druhý gól v síti Arsenalu, kdy Šollar poslal centr na volného Bartoše, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil – 2:0. Tomuto gólu předcházelo zbytečné vyloučení českolipského hráče Hottka, který neudržel nervy a za šlápnutí ležícího protihráče musel do kabin.

Ohlasy trenérů

Trenér Chomutova Černý: „My jsme hráli hrozně. Šlo vlastně o severočeské derby, kdy se většina hráčů zná, neboť pocházejí z Teplicka, proto zápas i tak vypadal. Vstoupili jsme do utkání stejně špatně jako s Ovčáry, kdy jsme dostali tři góly a bylo po nás. Tady jsme sice góly nedostali, ale začali jsme stejně. Myslím si, že tento zápas si zasloužil remízu.“

Českolipský trenér Radim Nečas: „Je to těžké hodnotit, protože si myslím, že jsme byli lepším mužstvem. Já nebudu komentovat, jaké góly jsme dostali, to je zbytečné, každopádně jsme sehráli jedno z nejlepších utkání venku. Bohužel zase jedeme bez bodu. Těžko, opravdou těžko to lze komentovat, abych neřekl něco, čeho bych později litoval.“

Branky: 55. Horna, 84. Bartoš. Rozhodčí Cupl. ŽK 1:3, ČK: Hottek (ČL). Diváků: 216.
Sestava Arsenalu Č. Lípa: Meier – Parys (84. Ondráček), Silný, Štálík, Řehák – Finklár, Beran, Vrabec, Hottek – Mičkal, Kousal (75. Prückner).