Příprava na novou sezónu 2011/2012 je v plném proudu a fotbalisty Arsenalu čeká už čtvrté přípravné utkání, soupeřem hráčů od Ploučnice bude celek FK Pěnčín-Turnov. Tým, hrající divizní skupinu C, obsadil na konci soutěže až 12. místo, pouhé dvě příčky od pásma sestupu. V Turnově tak mají pro další rok co napravovat.
Českolipští také skončili v dolní polovině třetiligové tabulky, ale pro nadcházející ročník mají daleko vyšší ambice.

Duel FK ARSENAL Česká Lípa – FK Pěnčín-Turnov je na programu ve středu 20. července s úvodním výkopem v 18:00. Utkání se odehraje na fotbalovém stadionu ve Starých Splavech.

FK Pěnčín–Turnov

Turnov sice začal sezónu remízou s rezervou Hradce Králové, ale v dalším domácím utkání totálně vyhořel, když Náchodu podlehl vysoko 1:5.
První tříbodové vítězství přišlo v zápase s Novým Bydžovem.

Na přelomu září a října prožili svěřenci kouče Jana Broschinského plodné období, co se získaných bodů týče. Ze tří utkání jich dokázali vydolovat sedm, když remizovali s Novou Pakou, poté přetlačili Jičín a Semily. Bodový rozlet Turnova zastavil až velmi silný Letohrad. Vzápětí však Turnovští loupili v Chrudimi a o body obrali také Dvůr Králové. Pak ale přišla potupná porážka 4:1 od Kolína. Podzimní část soutěže ale přeci jen zakončili vítězstvím nad Trutnovem.

V zimní přípravě odehrál Pěnčín celkem šest přátelských zápasů, z nichž tři vyhrál, dva prohrál a jednou remizoval. Za zmínku hlavně stojí vysoký debakl 5:1, který uštědřil Višňové, ale také sám jeden utržil, a to od Českého Dubu. V generálce na jaro pak prohrál s třetiligovou Hlavicí 0:3.

Vstup do jarní fáze měli Turnovští o hodně lepší než do podzimní. V úvodních třech kolech nepoznali přemožitele a ze tří střetnutí vyválčili plný počet devíti bodů. Nastartovaný expres se pak zastavil až v Novém Bydžově.

Na další venkovní klání ve Velimi nebudou Broschinského svěřenci vzpomínat v dobrém, neboť na tamním hřišti inkasovali půltucet branek. Poslední domácí zaváhání přišlo s Novou Pakou a pak až do konce sezóny bodovali Turnovští převážně na vlastním pažitu. Ovšem v posledním soutěžním kole se zrodil v Trutnově málo vídaný výsledek, který se často nevidí ani v hokeji. Hostitelé nasázeli Turnovu do sítě celkem devět branek a vyhráli rekordním rozdílem 9:2.

Michal Šandor