Vedení fotbalového klubu FK Arsenal Česká Lípa v polovině tohoto týdne rozhodlo, že rezervní tým, který sestoupil z krajského přeboru,  jednoduše zruší.

„Do poslední chvíle, tedy do sobotního zápasu béčka v Železném Brodě, nebylo vůbec rozhodnuto, že bychom rezervní mužstvo do I. A třídy nepřihlásili. Do poslední chvíle jsme hledali finanční možnosti na chod B-týmu i pro další sezonu. Jenže všechno pokazil přístup samotných hráčů a jejich vystoupení v posledním zápase sezony," přiznal sportovní ředitel klubu Roman Hejna.

O všem rozhodl až poslední zápas

Vedoucí mužstva českolipské rezervy Miroslav Dalík k tomu řekl: „Jak jsem již uvedl v rozhovoru po zápase v Železném Brodě, přístup některých hráčů nebyl v souladu s reprezentací klubu. Na utkání do Brodu jsme odjeli v jedenácti lidech, z toho tři  hráči byli z dorostu a v útoku dokonce musel nastoupit gólman Pavlíček.

Výsledkem byl debakl, kdy jsme inkasovali jedenáct gólů. Možná někdo namítne, že se to může stát. Ano, může. Jenže mně vadí přístup některých jedinců k mužstvu. Jde o ty, kteří slíbili účast a pak na sraz vůbec nepřišli, což se v dobrém kolektivu nedělá."

Nezažil, aby tým uhrál jen čtyři body

Podle Dalíka se situace v týmu zhoršila již po podzimní části, kdy se na veřejnosti začalo hovořit o možném rušení B-týmu. „Kluci se začali zajímat, jak to bude, zhoršila se soustředěnost, ale i docházka na tréninky. Samozřejmě, že to mělo dopad na výkony v mistrovských utkáních. Za svého dvanáctiletého působení u českolipské rezervy jsem nezažil, že bychom uhráli jen čtyři body za půl sezony," podotýká smutně muž, který je často správně nazýván jako „otec českolipského béčka", který pro tým celých dvanáct let poctivě žil a staral se o něj. Ano, jako o své dítě.

„Nemůžu říci, že úplně za vše mohou jenom kluci. Z podzimního kádru se jarních zápasů nezúčastnila řada klíčových hráčů. Především jsme měli slabinu na postu gólmana, chyběl zde Honza Chadraba. Dalším hráčem, který tvořil hru, byl Martin Švec, jenž přestoupil do jiného klubu na vlastní žádost, na hostování odešel i Lukáš Půlpán, zkušený hráč, a mohl, bych hovořit o dalších. Na druhou stranu zde dostali šanci talentovaní hráči, jako Válek, Šlechta, Ondra Picek a další," přemítá Miroslav Dalík, jenž Českolipskému deníku již na začátku tohoto týdne sdělil i další pádné důvody, jež ho dovedly k rozhodnutí, že i kdyby rezerva České Lípy pokračovala, on už u toho být nechce. A podle toho, co dalšího nám řekl, byť nechtěl být citován, což tolerujeme, se mu nikdo nemůže divit…

„Přeji všem, kteří prošli pod mýma rukama, ať se jim daří jak v osobním životě, tak i po fotbalové stránce," dodal diplomaticky Miroslav Dalík, léta poctivý a vždy věrný funkcionář českolipského fotbalu.