Vyplývá to ze záznamů a hodnocení Okresního fotbalového svazu Česká Lípa z první poloviny sezony ročníku 2011–2012.

Na druhém místě skončil Jakub Pilař ze Zahrádek, který vstřelil o pět branek méně, a třetí příčku obsadil Daniel Kýček (Doksy B/ Jestřebí), jenž na podzim dal 13 gólů.

Právě již zmiňovaný Michal Kopecký zažil výjimečnou půlsezonu, především měsíc říjen byl pro něj a jeho tým jako ze snu: v pěti zápasech pokořil brankáře hned 14krát.
„Je to náš klenot. Bez něj bychom rozhodně nebyli tam, kde po podzimní části jsme, tedy na čele tabulky,“ přiznal Ladislav Zlatohlávek, sekretář FK Brniště.

Sám tento mladý, teprve 17letý fotbalista, je ale skromný: „Na většině mých gólů se podílelo celé mužstvo,“ prohlašuje s úsměvem.
Svůj střelecký standard z předchozí sezony překonal zahrádecký útočník Jakub Pilař, který dal na podzim 2010 deset branek, v jarní části pak 14, tudíž patří k těm kanonýrům, kteří mají dlouhodobě stabilní střeleckou formu.

Není bez zajímavosti, že v níže uvedených okresních soutěžích padlo letos na podzim dohromady 1773 gólů, (II. třída OP: 384, III. třída: 365, IV. třída: 128, OP st. žáci: 371, OP ml. žáci: 272, OP st. přípravka: 253).

„Tato část sezony proběhla v zaběhnutých kolejích. Nebýt několika nedostavení se mužstev k zápasům a pěti kontumacím, z toho čtyřikrát ve IV. třídě a jednou ve II. třídě, bylo by vše v pohodě,“ uvedl Ladislav Zahrádka, dlouholetý a pečlivý sekretář STK Okresního fotbalového svazu Česká Lípa.

Kanonýři dospělí

II. třída OP
Jakub Pilař (Zahrádky) 14
Daniel Kýček (Doksy B) 13
Miroslav Jerson (Zákupy) 12

III. třída OS
Michal Kopecký (Brniště) 19
Pavel Jeřábek (Sloup) 12
Pavel Luft (Brniště) 11
Patrik Zvára (Cvikov B) 11

IV. třída OS
Michal Bárta (Blíževedly) 8
František Porsch (Dubá B) 7
Petr Doseděl (Sosnová) 5
Miroslav Šponiar (Blížev.) 5
Jan Černý (Tuhaň) 5