Bodové rozdíly v tabulce okresního přeboru jsou jen minimální

Českolipsko /FOTOGALERIE/ - Po středeční dohrávce mezi Libchavou a Dubou je situace vyrovnaná.

29.10.2015

Dolní Libchava - Svor 3:2 (1:2).Foto: Deník/Jaroslav Marek

Po středeční dohrávce 7. kola okresního přeboru mužů mezi Dolní Libchavou a Dubou (3:0) jsou bodové rozdíly mezi jednotlivými mužstvy minimální, což platí od prvního do sedmého místa a následně od osmé do poslední, 14. příčky.

Do konce podzimní části zbývají už poslední dvě dějství. Kdo asi přezimuje na vedoucí příčce?

Cvikov B - Kravaře 5:1 (2:0)

Duel dvou týmu z dolního konce tabulky měl jednoznačný scénář, v němž hru ovládla domácí rezerva.

Branky: 6. Adlt Michal, 17. Stehlík Zdeněk, 70. Jirák Jiří, 88. Novotný Miroslav, 90. Holoun Karel - 77. Šubrt David. Rozhodčí: Bahník.

Stružnice - Horní Police 0:3 (0:0)

V očekávaném derby měla již od začátku převahu Police, ani jednu z šancí však v poločase nevyužila. Po půli průběh hry pokračoval a Police se po 20. minutách zaslouženě ujala vedení. Asi rozhodující okamžik přišel v 75.minutě, kdy ve vyložené šanci v malém vápně netrefil prázdnou bránu nejprve domácí Peterson a poté i Mareček.

V závěru domácí hru otevřeli ve snaze vyrovnat, ale hosté z brejků dvakrát udeřili a rozhodla o svém vítězství.

Branky: 66. Benda Tomáš, 83. Kalina David, 86. Bizoň Miloš. Rozhodčí: Kožár Jiří - Jachimstál Bohuslav, Kotík Jan.

Dubá - Žandov 2:1 (1:0) po pen 3:2

Dubá stále bez několika zraněných a uražených hráčů šla do vedení díky penaltě, hosté srovnali po hodině hry. O třech bodech pro Slavoj mohl rozhodnout v 93. Franěk, ovšem šanci zahodil, a tak následovaly penalty, při kterých měli více štěstí domácí.

Branky: 32. Heptner Milan z pen. - 67. Štrupl Pavel. Rozhodčí: Hejl Štěpán.

Dolní Libchava Svor 3:2 (1:2)

Domácí chtěli potvrdit body z Horní Police, ale Svor se ukázal jako velmi silné mužstvo a na začátku byl lepším mužstvem a ve 22 min. šli hosté zásluhou Barvíře do vedení. Branka ale nakopla domácí , ti převzali iniciativu a ve 30. min. Havelka hlavou vyrovnal. Libchava dál útočila, jenže hosty několikrát podržel výborný gólman Ladislav, a tak Svor trestal, když zaspání domácí obrany využil Koten a hosté šli do kabin s vedením 1:2.

Druhý poločas se domácí snažili zápas otočit ale neproměňovali i ty největší šance, a když pak jim byl vyloučen Havelka, tak to s Libchavou nevypadalo dobře. Domácí se, přesto že hráli v deseti, vrhli do útočení a přišlo i vyrovnání, kdy gólmana prostřelil Ruč. Libchava dál bojovala o tři body a pár minut po vyrovnání skóroval Šiner. To probralo i svorské fotbalisty, ale pozornou obranu domácích už nepřekonali.

Branky: 30. Havelka Jaroslav, 70. Ruč Jaroslav, 72. Šiner Josef - 22. Barvíř Jaroslav, 39. Koten David. Rozhodčí: Marek Miloš .

Skalice B - Kamenice 1:6 (1:1)

Branky: 38. Osumanu Ali - 33., 52. a 79. Miklovič Milan, 50. Martínek Lukáš, 76. a 81. Sedláček Pavel. Rozhodčí: Volf Pavel.

Bukovany - Sosnová 1:0 (0:0)

Branky: 90. Majerech Josef. Rozhodčí: Folk Miroslav.

Dubice - Velký Valtinov 2:1 (2:0)

Branky: 24. a 25. Grundza Petr - 68. Košek Ondřej. Rozhodčí: Špáta Vladimír.

Dohrávka 7. kola:

Dolní Libchava - Dubá 3:0 (0:0)

Branky: 49., 55. a 77. z pen. Kalenda Martin. Rozhodčí: Ďörď Mário. Diváků: 30.

Okresní přebor Českolipska.

29.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Kvůli nakloněnému kmenu vánoční jedle na Mírovém náměstí se vedení radnice rozhodlo o odstranění stromu kvůli bezpečnosti. Ráno zde začínají Vánoční trhy.
4

Poryv větru naklonil v Jablonci jedli. Hrozilo, že se vánoční strom zřítí

Osobně vyzvednout nový exponát přijela do českolipského Fehreru starostka Nového Oldřichova Marcela Novotná.
4

Němce nadchlo muzeum. Nyní mu darovali starou stříkačku

Příběh nemocné Terezky vyvolal velkou vlnu solidarity

Česká Lípa – Dobročinná akce na pomoc nemocné dívence z Chlumu, vynesla 30 000 korun. Pomůže i Večer plný dárků, který na pátek chystá florbalový klub.

Policisté počtvrté vybrali nejlepšího okrskáře Libereckého kraje

Liberecký kraj – Zvítězil Jan Horáček z Příšovic.

Jan Rázl z Nového Boru se stal mistrem ČR ve čtyřhře

Liberec, Nový Bor - Tři medaile získal novoborský sportovec Jan Rázl, který hájí barvy Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci na mistrovství České republiky jednotlivců kategorie do 13 let, jehož se v Harcově zúčastnilo celkem 88 žáků a žákyň.