Domácí neměli na poslední zápas s týmem Ostré dobré vzpomínky. Od podzimního duelu s tímto soupeřem totiž stále léči poranění koleno novoborský Filip Šimoník. Ani tentokrát nebude Bor na svého soka vzpomínat v dobrém.

FC Nový Bor - SS Ostrá 1:3 (0:1)

Zápas začali lépe hosté. Drželi míč pod svojí kontrolou a jejích nebezpečné napadání dělalo Boru velké starosti. Při jedné takové akci poslal Janů malou domů a s velkou námahou odvrátil míč mimo hřiště brankář Král, který dostal přednost před Blumentrittem. „Asi do 15. minuty jsme soupeři dovolili, aby v klidu od obrany rozehrával svojí hru, a tak trenér začal ostře burcovat hráče k většímu pohybu i bez míče, což začalo na hosty platit,“ popsal sekretář novoborského celku Jiří Obrovský.

Domácím se dařilo častěji vybojovat míč, ale Ostrá má kvalitní hráče a byli to oni, kdo několikrát zahrozili před novoborskou brankou, a to hodně nebezpečně. Soupeři přálo i štěstí, když domácí v 37. minutě zabránili gólové šanci, ale odražený míč se dostal k noze Petličky, který nepovedenou střelou k tyči poslal Ostrou do vedení.

Ve druhé půli se hostí stáhli do obrany a čekali na chybu hráčů Boru. Ta přišla v 54. minutě, když se mezi domácími prosadil Matysík a Ostrá vede 0:2 a dobrý výsledkem se začal novoborským fotbalistům vzdalovat. „V našich řadách přišlo druhé střídání, když to první bylo na začátku druhého poločasu, kdy nahradil Berounského Ramisch a nyní střídal Kubeše Akinpelu,“ dodal Obrovský.

Hosté byli stále ve střehu a připraveni přidat další gól, pokud přijde chyba soupeře. A to se opět stalo, když se na mokrém terénu brankáři nepodařil dobrý odkop a napadající hráč hostí Moudrý poslal míč do domácí branky potřetí - 0:3. V závěru zápasu se do vápna Ostré vřítil s míčem u nohy Peteleinchuk. Přešel přes tři hráče a pak byl poslán k zemi obráncem hostí. Rozhodčí hned ukázal na penaltu. Pokutový kop zahrával Černý, ale brankář hostí jeho úmysl vystihl a střelu k tyči vyrazil na rohový kop.

V dalších minutách domácí soupeře sevřeli před jeho pokutovým územím a několikrát se jim podařilo ohrozit branku Ostré. V 84. minutě se střela z velkého vápna odrazila od T. Hrušky, změnila směr a brankář hostí neměl šanci míč zachytit - 1:3. Na přesnou trefu čekal Nový Bor v mistrovských soutěžích 270 minut! Na víc než na kosmetickou úpravu skóre to ale nestačilo.

V sobotu 7. dubna hraje Nový Bor od 10.15 hodin v Neratovicích. 

Branky: 84. Hruška - 37. Petlička, 54. a 76. Matysík. Rozhodčí: Gunitš, bez karet. Diváků: 105.
Sestava Nového Boru: Král, Šimůnek, Devátý, Janů, Peteleinchuk, Kubeš, Berounský, Luňák, Stromecký, Černý, Hamada,- střídali : Ramisch, Akinpelu, Hruška.

TABULKA

Divize B.