Svěřenci kormidelníka Jana Broschinského prohospodařili jednogólový náskok, který jim zajistil v 21. minutě Lukáš Havel po ukázkové kolmici od Tomáše Janů.

FC Nový Bor - SK Hrobce 1:2 (1:0)

Hosté se ve 2. půli zvedli, před brankou gólmana Blumentritta nejvíce hrozili Belák s Mikasem, ale skóre se mohlo měnit po hodině hry na druhé straně. To měli domácí zahrávat pokutový kop, ovšem než k tomu došlo, uviděl Jan Černý červenou kartu za zbytečné vražení do soupeře v přerušené hře. A posléze exekutor penalty kapitán Jan Broschinský zaváhal, neboť mu jeho střelu k pravé tyči brankář Sailer zlikvidoval…

To byly dva klíčové okamžiky, které naznačily, že se Novoborští řítí do záhuby a tím nastartují soupeře. Nejprve v 68. dovolili z úhlu skórovat Faryho a za dalších osm minut posoudil arbitr Ježek zákrok Ramische na Mikase v šestnáctce jako penaltový a nařídil pokutový kop. Z něho se Hajdarevič nemýlil, a tak Novému Boru zbyly jen oči pro pláč.

„Prohráli jsme si tento důležitý jarní zápas a otevřeli sami sobě dveře k sestupu,“ konstatoval novoborský sekretář Jiří Obrovský.

Už v sobotu ráno jede mužstvo FC Nový Bor k dalšímu mači do Kladna, kde tento duel začíná v 10.15.

Branky: 21. Havel Lukáš - 68. Fary Pavel, 76. Hajdarevič Rijad (pen.). Rozhodčí: Ježek, ŽK: 1:3, ČK: 1:0 (61. Černý). Diváků: 105.
Nový Bor: Blumentritt - Penteleichuk, Devátý, Janů, Broschinský, Kubeš, Luňák,Šimůnek, Stromecký, Černý, Havel (Ramisch, Hruška, Berounský, Hamada).