V rámci letní přípravy na nový ročník krajského přeboru, kam mužstvo FC Nový Bor letos sestoupilo, se na novoborském hřišti odehrálo přátelské utkání mezi domácím týmem a Hrádkem nad Nisou. Nepřítomného trenéra Františka Kubáně zastoupil v roli kouče manažer Jiří Obrovský mladší.

Nový Bor – Hrádek n. N. 1:1 (1:1)

„Do letní přípravy, kterou jsme zahájili předminulý týden, se zapojilo dohromady asi šestnáct hráčů, včetně tří dorostenců. První týden, co se týká účasti hráčů na trénincích, byl poněkud slabší, ale teď už se situace zlepšuje,“ konstatuje František Kubáň.

V domácí sestavě proti Hrádku chyběl útočník Martin Hanoušek, jenž se vrací z hostování v Mimoni. „Martin má dovolenou, která mu právě končí, takže do přípravy by se měl zapojit v nejbližších dnech,“ řekl Deníku sekretář klubu Jiří Obrovský.

Zápas s Hrádkem se hrál na novoborském hřišti číslo dvě, neboť „jednička“ byla po přívalovém lijáku silně podmáčená. V úvodních minutách se ze strany domácího týmu dala cítit přece jen určitá nerozehranost, někteří hráči se na hřišti jakoby hledali. „Zvykali si třeba i na nové posty, ale postupem času jejich hra dostala řád,“ dodplnil Jiří Obrovský.

Skóre se poprvé měnilo už v 5. minutě. Rychlonohý Stromecký obešel hostujícího beka, postupoval sám na gólmana, avšak stíhajícím obráncem byl před šestnáctkou stažen k zemi a sudí Janovský nařídil trestný kop. K němu se postavil Novák, jenž následně parádní pravačkou nasměroval míč do horního rohu hrádecké branky - 1:0.

Také další minuty naznačovaly, že Novoborští chtějí hrát kombinační fotbal. Připravili si několik příležitostí, a to zejména po centrech před soupeřovu branku. Po jednom z nich mohl zvýšit Stromecký, jeho hlavička ale zamířila těsně nad břevno.

Soupeř se také snažil, vytvářel si nebezpečné závary a několik střeleckých pokusů zmařil Blumentritt. V závěru první půle využil zaváhání a nedůslednost domácí obrany nejlepší hráč na hřišti Janáček, který srovnal na 1:1. Druhý poločas už nebyl ze strany Nového Boru příliš kvalitní. Hráčům chyběla výbušnost i přesnost, i proto hosté z Hrádku měli v této fázi utkání více ze hry, ale skóre 1:1 se až do konce utkání nezměnilo.

„Ze základního kádru, který nastupoval na jaře, odešlo sedm hráčů, takže budujeme opět zcela jiný tým. Rádi bychom se v krajském přeboru pohybovali v popředí tabulky, ale jestli to tak skutečně bude, to je v tuto chvíli těžké odhadovat. Hodně napoví první čtyři mistráky,“ myslí si kouč Kubáň.

Další přípravné střetnutí odehrají jeho svěřenci ve středu 22. července od 18 hodin na hřišti ve Cvikově s místním FK, následující sobotu pak přivítají na svém hřišti od 10.30 celek FK Dobrovice.

Rozhodčí Janovský. Diváků 35.
Sestava N. Boru: Blumentritt - Čonka, Suněk, Bláha, Kysela, Vávra, Novák, Jeřábek, Kovařík, Stromecký, Budský – (Satrapa, Hofman, Kazan, Baťka, Szabo).