Zprávu o odvolání Milana Bubly z funkce trenéra A–mužstva SK Skalice přinesl Deník na počátku tohoto týdne. V tu dobu se nechtěl zmiňovaný kouč k záležitosti vyjadřovat, pouze nám informaci potvrdil se slovy: „Jsem z toho velmi zklamaný. Nečekal jsem to…“
Uběhlo pár dní a Milan Bubla naší žádosti o poskytnutí rozhovoru přece jen vyhověl.
O svém odvolání jste se dozvěděl po pátečním tréninku. Jaké jste měl pocity?
Příjemné to určitě nebylo, ale nedá se nic dělat, takový je fotbal…
Proč myslíte, že k tomu vlastně došlo?
Nevím, ale slova pana Löffelmanna zazněla jasně: neuspokojivé výsledky.
Ale ještě krátce po skončení podzimní sezony jste se mnou hovořil o svých představách a plánech pro zimní přípravu. Měl jsem dojem, že klub s vámi počítá…
Ze vzájemných rozhovorů s panem Löffelmannem, kdy jsme mluvili o zimní přípravě, konkrétně o možnosti využití tělocvičny v místní základní škole, pronájmu umělé trávy, o zimním turnaji v Děčíně, který jsem osobně preferoval, a také o případných posilách pro jarní část, jsem dospěl, jak je vidět k mylnému závěru, že je asi vše v pořádku a mé účinkování ve Skalici bude pokračovat. O mém setrvání u mužstva jsem však s nikým přímo nemluvil. Opravdu šlo jen o mé subjektivní pocity.
Ruku na srdce: udělal jste všechno pro to, aby výsledky mužstva byly co nejlepší?
Tak v tom mám naprosto čisté svědomí! Osobní selhání necítím. Od prvního dne jsem dělal všechno pro to, včetně mé osobní účasti na většinovém doplnění mužstva, abychom uspěli. Ale na aklimatizaci hráčů z nižších soutěží a dorostenců je zapotřebí mnohem více času a ten jsme bohužel neměli. Také marodka a zbytečná vyloučení několika klíčových hráčů k větší pohodě určitě nepřispěly.
Vedoucí mužstva Ladislav Pavlík, se kterým jste do Skalice přišel, zůstává?
Pan Pavlík odvolán nebyl. Ale co vím, tak prý sám na vlastní žádost také skončil.
Nelitujete dnes toho, že jste mužstvo, z jehož kádru v létě odešla řada hráčů, navíc těsně před sezonou, vůbec převzal?
Nelituji vůbec ničeho! Od samého začátku jsem věděl, do čeho jdu. A že to nebude vůbec jednoduché, to jsem taky očekával.
Co budete dělat v dalších dnech a měsících? Máte ještě do trenérské práce chuť?
Vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce, tak se budu trochu více věnovat rodině a přátelům, no a pak uvidíme. Na fotbal určitě nezanevřu a na trenérskou práci už vůbec ne. Každé nové angažmá má svá „pro“ a „proti“, což je na této práci to krásné. Fotbal je můj celoživotní adrenalin a tak to i zůstane.

Další zprávy z regionu najdete zde