Závěrečné podzimní dějství ve fotbalové I. B třídě nepřineslo štěstí především těm týmům z českolipského okresu, které se prakticky víc než polovinu této části soutěže okupovaly horní patra tabulky. Řeč je především o Starých Splavech, jež odjely z Ruprechtic s pětigólovým výpraskem, a také Bukovanech. Domácí Družba nezvládla utkání s Rynolticemi a klesla až na šesté místo.

Bukovany – Rynoltice
1:2 (0:2)

Největším smolařem utkání v domácím dresu se stal obránce Maxim Samek. Během úvodních patnácti minut se dvakrát trefil za záda svého gólmana Fišera, čímž hostům nechtěně dopomohl ke třem bodům. Nejprve si srazil centrovaný míč hlavou do vlastní sítě a zanedlouho se Fišerův vyražený balón odrazil od Samkova těla za brankovou čáru – 0:2. „Byla to vyloženě smůla,“ prohodil předseda domácího klubu Pavel Šorf.

Hosté se pak soustředili na silnou defenzívu, proto se Bukovanští, navíc na těžkém, rozmočeném terénu, nemohli prosadit. V úvodu druhé půle byla na hranici velkého vápna odpískána hostům ruka a z nařízené penalty Kýček snížil na konečných 1:2.

Branky: 49. Kýček (PK) – 10. a 14. vlastní (obě Samek. Rozhodčí: Vydra. ŽK:1:1. Bukovany: Fišer – Svoboda L., Samek, Zelinka L., Valta – Hofman, Ujka, Najman, Zelinka D. – Kýček, Sedlák (Hanykýř, Marek).

Ruprechtice - St. Splavy
5:0 (3:0)

Kanonádu zahájil mladý Petr Dědič, který byl pro hosty nepolapitelný. Nejprve dal gól hlavou po rohu, pak důrazně sledoval výkop gólmana Holuba a byl u něj dříve než brankář Splavů Halgaš. Do třetice se pak prosadil pěknou střelou po odraženém míči. Utkání se zdálo být vyrovnané, ale před brankou byl rozdíl znát.

Splavy stihly za stavu 0:2 nastřelit tyč a ve II. půli z trestného kopou navíc břevno. Ruprechtice lépe kombinovaly a po dvou hezkých akcích přidaly Vrtalem dva góly. Navíc Vrtal ještě k tomu orazil tyčku.

Branky: 25., 28. a 35. Dědič, 52. a 84. Vrtal. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 1:0, 20 diváků.

Stráž p. R. – Raspenava
2:3 (1:0)

Ani dvoubrankový náskok nestačil domácím fotbalistům k tomu, aby se radovali z druhé výhry v sezoně. A nakonec nezískali ani bod… Přitom už ve 37. sekundě utekl Cerman a bylo to 1:0. V 58. minutě znovu Cerman našel před bránou zcela volného Černého, který zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Když pak v 64. zahrával hostující J. Koprnický přímý kop a jeho střelu šikovně tečoval střídající P. Koudelka, nezdálo se, že by domácí zápas „projeli“. Jenže stalo se… Pět minut před koncem byl ve vápně sražen Koudelka a z penalty srovnal J. Koprnický.

Následně se několika skvělými zákroky vyznamenal gólman Kotlár. Jenže přišla 92. minuta a nebezpečná hlavička Kuchaře, kterou strážský gólman vytěsnil z horního růžku, ale pouze k nabíhajícímu Koutnému, který s pomocí břevna domácí příznivce doslova šokoval – 2:3…

Branky: 1. Cerman, 58. Černý - 64. P. Koudelka, 85. J. Koprnický z pen., 92. Koutný.

Dubá – Chrastava
2:3 (1:3)

Ani nováčkovi z Dubé se poslední zápas podzimu nevydařil, přestože hlavně ve druhém poločase, v jehož úvodu po faulu na Charouzka snížil na 2:3 z pokutového kopu Vnuk, měl jasnou převahu a řadu šancí.

„Je to škoda, protože minimálně na jeden bod jsme určitě měli,“ litoval Václav Krs, hráč z lavičky, který však tentokrát do hry nezasáhl. V závěrečných minutách hosté dohrávali bez vyloučeného Aubrechta, jenž si vyšlápl na Porscha, ovšem dubskou přesilovku Chrastavští přestáli bez újmy.

Branky: 39. Charouzek, 48. Vnuk z pen. - 37. Paleček, 38. Jahoda, 45. Vávra. Rozhodčí: Lopuszynski, ŽK: 5:4, ČK: 85. Aubrecht (CH), 70 diváků.
Dubá: Dvořák – Lodinský M. – Hejna, Beneš, Vnuk – Heptner, Mydlář, Vokolek, Soukup – Charouzek, Wagenknecht (Porch, Jombík).

Další zápasy I. B třídy: Habartice-Kr. Studánka 1:2, Rozstání-Hrádek B 4:1, Č. Lípa-Dubice 2:2.